Dzintra Blūma, mainot sporta veidus, saglabā azartu un māca to jaunajai paaudzei 1

Sporta biedrība “Kanu Atvars” no Priekules novada ar panākumiem vairākkārt startējusi gan Latvijas, gan ārvalstu sacensībās pajūgu braukšanā. Tā kā sacensība notiek, trasē dodoties ar kompanjonu, proti, zirgu, šajā sportā svarīga abpusēja saprašanās. Zirgam jāsaprot un jārespektē braucēja lēmumi, savukārt braucējam svarīgi apzināties zirga spējas un varēšanu, lai pienācīgi liktu tās lietā.
“Zirgam jāpiedod braucēja kļūdas un otrādi,” par veiksmes formulu braucēja un zirga savstarpējo attiecību veidošanā saka biedrības pārstāve Dzintra Blūma.

Sākotnēji Dz. Blūmas aizraušanās bijusi laivu sports. Ilgstoši nodarbojusies ar airēšanas slalomu, ar šo sporta veidu iepazīstinājusi arī jauno paaudzi, apmācot un trenējot jaunos sportistus. Kopā ar domubiedriem savulaik pat izveidots uzņēmums ar nosaukumu “Atvars”, kurš nodarbojās ar kanoe laivu izgatavošanu.

Tagad Dz. Blūma nodarbojas ar zirgaudzēšanu saimniecībā “Stiebriņi”, apsaimnieko Paplakas stacijas ēku, kur tiek rīkoti dažādi bezpeļņas pasākumi – meistarklases, sporta aktīvistu tikšanās, kā arī pati nodarbojas ar zirgu sportu un tajā ieved arī citus. “Tur, kur kaut kas notiek, tur arī bērni rodas. Radās tie, kuri gribēja nākt uz treniņiem, jāt ar zirgu,” par to, kā savulaik aizsākusies jaunās paaudzes apmācība, saka Dz. Blūma. Pat viens no bijušajiem slaloma airēšanas audzēkņiem pārnācis uz treniņiem jāšanas sportā, un nu jau pie sportistes apgūt jāšanas sportu nāk bijušo audzēkņu bērni.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 3. janvāra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

viss labi!

Tā ir lieliska vieta, kur doties ekskursijās ar bērniem! Īpaši interesanta ir Paplakas stacijas ēka. Un, protams, zirgi, zirgi...

pirms gada, 2020.01.07 18:21

Priekulē