Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cer, ka veikals Virgas pagastā ļaus atgriezties mājās pavisam

“Mēs, ģimene, gribam atgriezties Latvijā, lai strādātu šeit, jo gana ilgi esam bijuši prom no mājām,” iemeslu iegādāties un atvērt veikalu pagājušā gada vasarā minēja Agris Budreckis. Visu pagājušo vasaru Virgas pagastā, Liepājas-Priekules šosejas malā veikals “Meldri” bija slēgts, kamēr augusta vidū atkal vēra durvis saviem klientiem no Priekules un Grobiņas novadiem, kā arī garāmbraucējiem.

Sapnis par īpašumu
“Gribēju šo īpašumu jau pirms kādiem trim gadiem, taču uzradās īrnieki. Kādā brīdī pamanīju, ka atkal ir sludinājums un veikala telpas pārdod. Saņēmos un beidzot iegādājos. Katrai precei ir savs pircējs, tāpat varu teikt par šo īpašumu. Sanāk tā, ka šis īpašums gaidīja mani. Esmu ļoti apmierināts un pateicīgs iepriekšējiem īpašniekiem, kuri ieguldījuši milzu darbu tā apsaimniekošanā,” stāsta A. Budreckis. “Biju nosapņojis šo vietu, ka kādreiz šeit varētu saimniekot,” viņš uzsver. A. Budreckis ar ģimeni – sievu Natāliju Aleksandrovu un dēlu Marku – dzīvo Grobiņas novada Gaviezē. “Gribēju izveidot veikalu, lai būtu, ko pašiem darīt, lai varam strādāt to, kas patīk. Mums ir paveicies, ka varam strādāt paši sev. Esam bijuši prom Anglijā astoņus gadus. Vēl tur dzīvo mans vecākais dēls, bet ticu, ka arī viņš grib mājās, Latvijā,” turpina A. Budreckis. Dēls Marks, kurš bijis lielākais palīgs veikala telpu remontā, turpinās izglītoties Gaviezes pamatskolā. “Man pašam vēl apmēram divus gadus sanāks braukt uz ārzemēm, jo jānokārto palikušās kredītsaistības. Apzinos, ka veikals nenesīs tik lielu peļņu, jo ekonomiskais stāvoklis iedzīvotājiem nav tik stabils un labs,” norāda veikala īpašnieks.

Grib paplašināt piedāvājuma klāstu
Jaunatvērtais veikals darbojas ar franšīzes “LaTS” jeb Latvijas Tirgotāju savienības tīklu tirdzniecības vietu vienoto nosaukumu. Kāpēc tomēr nav veikala apsaimniekošanā un preču apgādē iesaistījušies vieni paši? A. Budreckis skaidro, ka šis nosaukums ir gana populārs, zināms un pamanāms, lai veiksmīgāk piesaistītu klientus. Iepriekš veikalā visas preces pārdevējas pasniedza pēc pircēja pieprasījuma, tagad būs iespēja pašapkalpoties. Gan veikala telpu iekšienē, gan ārpusē būs atpūtas stūrītis, kur iedzert alu vai apēst saldējumu, izdzert veikalā nopirkto karstas kafijas krūzīti.
“Šeit pagaidām strādās divas pārdevējas. Mana sieva būs viena no viņām, bet otrā pārdevēja pircējiem ir jau pazīstama vietējā iedzīvotāja, kas strādāja veikalā vēl pirms īpašnieku maiņas. Kad ar laiku veikala darbību paplašināsim, ar lielāko prieku radīsim vēl kādu darba vietu,” pastāsta īpašnieks. Laika gaitā plānots, ka veikala telpas paplašināsies un te varēs iegādāties saimniecības preces, ir arī doma par servisu, makšķernieku un mednieku veikalu, ēdināšanas pakalpojumiem. Savulaik šī Virgas veikala teritorijā atradās degvielas uzpildes stacija, taču ilgus gadus degvielas iegāde te vairs nav pieejama.

Nāks visa vecuma pircēji
“Cilvēki jau bija palikuši dusmīgi, ka te nav veikala,” novērojis A. Budreckis. “Katrs iedzīvotājs un pircējs mums ir svarīgs,” viņš uzsver. Veikala apkārtnē nedaudz piestrādājuši pie tā, lai arī piebraucamais ceļš būtu labākā stāvoklī. “Atvainojamies, ka dažas tehniskas un vizuālas lietas ēkām vēl nav padarītas, taču to mēs izdarīsim,” sola īpašnieks. “Man bija divas nedēļas laika, lai īpašumu izremontētu un atvērtu veikalu.”
Virgas pamatskolas skolotāja Iveta Balcere un viņas vīrs Dainars Balceris stāsta, ka vietējo veikalu līdz šim nācies apmeklēt un izmantot bieži. “Ja mājās kaut kā pietrūkst, tad zinām, ka varam atnākt uz šejieni un visu dabūsim. Esam priecīgi, ka atkal ir veikals, visu vasaru iztikām bez tā, braucām pirkumos uz Grobiņu vai Liepāju. Labi arī, ka veikals ir atvērts līdz ar jauno mācību gadu, jo vecākie skolas bērni šo veikalu apmeklē pēc stundām, lai iegādātos kādus gardumus. Gabaliņš jau ir, ko nākt, bet Virgas pašā centrā veikala nav, Paplakas veikals – vēl tālāk,” stāsta sieviete.
Jaunatvērto veikalu novērtēt atnākusi Paicara Arakeljana ar savu ģimeni – vīru Atvaru Laipinieku un bērniem Andželu un Matīsu Maratu, māsu Gegini un viņas bērniem Dāvidu un Karlīnu Karīnu. Paicara agrāk Virgas veikalā strādājusi par pārdevēju. “Ļoti pietrūka veikala, bijām bēdīgi, ka tuvumā nav vieta, kur atnākt iepirkties. Braucām uz Grobiņu, Liepāju un Skodu, lai iegādātos pārtiku un citu nepieciešamo,” atzīst sieviete. “Jaunais veikals ir tik smuks!” piebilst Gegine.
Kamēr nav bijis veikala, tikmēr dzīve diez ko ērta nav bijusi, atzīst virdzeniece Ruta Balode. “Esmu kājāmgājēja. Lai tiktu uz veikalu, dārgi sanāca maksāt par ceļu, turklāt iepirkšanās bija jāsaskaņo ar satiksmes autobusu grafiku. Bet kas nekait, ka veikals tepat – atnāc ar kājām vai uzsēdies uz riteņa. Labi, ka uzradās saimnieks, kas visu sakārto. Ceram, ka viņam izdosies noturēties, zinot to, kāda ir pirktspēja,” norāda pensionāre. Ilga Egle stāsta, ka bieži izmanto arī autoveikalu pakalpojumus, īpaši tad, kad veikala uz vietas nav bijis. Autoveikali gan esot dārgāki. “Lai Dievs dod, ka jaunatklātā veikala saimniekiem izdodas!” novēl sieviete. Vietējie vērtē, ka tieši ģeogrāfiski izdevīgā vieta ir galvenais trumpis, lai veikals attīstītos un būtu mīļš ne tikai vietējiem, bet arī garāmbraucējiem.

Raksts no "Kursas Laika" arhīva


Pievieno komentāru

Priekules novadā