Bibliotēka būs gatava šomēnes 5

Pilnīgi no jauna tiek būvēta Krotes bibliotēkas ēka, tā nav rekonstrukcija. Jaunajā bibliotēkā viss būs izvietots vienā stāvā.

“Jā, Eiropas šilte nogāzās, to informāciju atpakaļ neuzslējām. Bet tā ir Eiropas nauda, tikai pagaidām liekam savējo, ņēmām kredītu. Eiropa atmaksās pēc tam,” stāsta Priekules novada Bunkas pagasta pārvaldnieks Edgars Dargužis. Projekts atbalstu guvis un saņems finansējumu no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai. Programmu administrē Lauku atbalsta dienests. Fonds piešķīris 140 tūkstošus latu, bet E. Dargužis lēš, ka būs nepieciešami vairāk nekā 50 tūkstoši latu pašvaldības naudas. To visu varēšot sarēķināt tikai pēc objekta pabeigšanas un nodošanas.

Pašlaik Krotes bibliotēka izvietota divstāvu ēkā “Rūķīši”, tas neesot ērti gados vecākiem apmeklētājiem – ne visi var uzkāpt otrajā stāvā.

“Nevar jau sagaidīt, kad pārvāksimies – otrdien biju skatīties, un nu pavisam grūti,” smaida Krotes bibliotēkas vadītāja Līta Vēkause, kura tikai septembrī atgriezusies no bērna kopšanas atvaļinājuma. Piesakoties jau palīgi grāmatu pārnešanai, līdzēšot arī kolēģes no Bunkas bibliotēkas. Krotes bibliotēkā ir vairāk nekā 200 reģistrētu lasītāju.

Uz jautājumu, kas notiks ar veco bibliotēkas ēku, E. Dargužis teic, ka pircēji jau piesakoties. “To lems novads – kad pārcelsies, tad redzēs. Pilsētnieki izmanto krīzi, meklē par lētu naudu nopirkt vasarnīcas, bet par trim četriem tūkstošiem jau nav vērts pārdot,” spriež pārvaldnieks.

Bibliotēka un sporta zāle turpat netālu jau gada sākumā tika nosaukti kā divi projekti, no kuriem pagasts neatteiksies arī vispārējas taupības apstākļos.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

.........(šitam)

absurds ir ieguldīt naudu zemeņu kūkās un prēmijās, un dāvanu kartēs, lai slēptu kaut ko , absurds nav ieguldīt, kaut arī pagasta naudu, resursos un cilvēkos. Ar tavu domāšanu jau sen nebūtu ne skolas, ne pašas Latvijas. labi, ka Tu spēj čiepstēt te, nevis esi ticis kaut kur tālāk, kur tomēr, lai arī kā, vajadzīgas smadzenes, nevis balta skaudība ... bet ko tur gribēt katrs pagasts ir miniatūra latvijas valsts.

pirms 11 gadiem, 2009.10.04 10:29

stulbumam!

ko TU domā .... 200 lasītāji grāmatas var lasīt zaru būdā? Paldies , ka Krotē arī kaut kas jauns tiek būvēts un celts, ne tikai Bunkā. Krotes kultūras tradīcijas neaprobežojas tikai ar kultūras namu Bunkā(paldies, protams, arī meitenēm no šī nama, kas strādā aktīvi un ilgtspējīgi). Nav vairs tie laiki, kad dzīvoja " mūsu sētas bērni, indiāņi un Melnais kaķis" .... nevar gribēt, lai ir Timura komandas un romantiska mīla kā Indrānei uz Lazdu laipas .... Sākot no piedzimšānas līdz baltajam krustam ir vajadzīgas mūsdienīgas tendences VISĀ arī bibliotēkā .... Nu, stulbenīt, cik grāmatu pats esi izlasījis?

pirms 11 gadiem, 2009.10.04 10:09

..........

Kāpēc to nemaz nepiemin, cik pagasta nauda jau tika ieguldīta pamatu un komunikāciju izbūvei. Tos darbus jau veica pirms Eiropas piešķirtā finansējuma. Tā jau ir aizmirsta, ka vēl no pašvaldības līdzfinansējums vajadzēs tik liela summa. Absurds ....

pirms 11 gadiem, 2009.10.03 21:27

stulbums

Šādu bibliotēku 200 lasītājiem, ar kuru galu diez dergužis domā, gan jau novada iedzīvotāji ar saviem nodokļiem samaksās.

pirms 11 gadiem, 2009.10.03 19:48

tas

mani priecē! Lai tik Eiropa maksā un dod naudu! tāpat jau ar SVF un EK aizdevuma atdošanu pārmaksāsim un maksāsim ntās paaudzes...

pirms 11 gadiem, 2009.10.03 06:42

Priekules novadā