Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atsāk Bunkas ciema ūdenssaimniecības rekonstrukcijas darbus

Beidzies tehnoloģiskais pārtraukums, ko decembra vidū pērn paņēma "Grobiņas SPMK", veicot Bunkas ciema ūdnessaimniecības rekonstrukcijas projektā paredzētos būvdarbus. Maijā visam jātop gatavam.

"Kamēr zeme sasalusi un rakt vēl nevar, atrodam citus darbus," teic brigadieris Uldis Glužģis, kopā ar pārējiem siltinot ūdensvada posmu, kas būs zem tilta. Ūdens caurulei pietīts vads, kas būs pieslēgts elektrībai un ziemā nodrošinās apsildi, turklāt to visu vēl siltina un iemāna metāla caurulē.  Līdz ziemas sākumam tika izbūvēta gandrīz visa ūdensvada trase, puse kanalizācijas trases un attīrīšanas iekārtas. Kanalizācijas trases izbūve turpinās arī pie Bunkas kultūras nama.

Līgumcena būvdarbiem bez PVN ir gandrīz 274 tūkstoši latu, tas ir šā gada lielākais ūdenssaimniecības rekonstrukcijas projekts Priekules novadā. Kā skaidro novada domes Finansu nodaļas vadītāja Patrīcija Andersone, projekta kopējās izmaksas ir 338 190 lati. Attiecināmās izmaksas, no kurām Eiropas reģionālās attīstības fonds sedz 85 procentus, ir 229 607 latu.

Projekta realizācijas rezultātā plānots Bunkas ciemā samazināt dzeramā ūdens zudumus par 27%,  novērst infiltrāciju kanalizācijas sistēmā par 23 %. Uzlabosies piegādātā ūdens kvalitāte, jo būs izbūvēti 533 metri jauna ūdensvada. Tas gan esot mazāk nekā sākumā cerēts, pieteic Bunkas pagasta pārvaldnieks Edgars Dargužis un sola, ka rekonstrukcijas dēļ tarifi nepieaugs. Pirms diviem gadiem, kad Tadaiķu ciemā noslēdzās līdzīgs rekonstrukcijas projekts, tarifi trīskāršojās.

Plašāk lasiet 17. aprīļa "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Priekules novadā