Amatā apstiprināti jaunie Priekules un Rucavas novada lauku attīstības konsultanti 4

Amatā apstiprināti jaunie Priekules un Rucavas novada lauku attīstības konsultanti. Padomus lauku ļaudīm sniegs vietējie.

Jau ziņots, ka Zemkopības ministrija un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) veikuši reformu, slēdzot jaunus darba līgumus ar līdzšinējiem lauku attīstības speciālistiem. Viņu amata nosaukumā atgriezīsies vārds "konsultants".

No 1. augusta Liepājas apkaimes novados darbu neturpina līdzšinējie lauku attīstības speciālisti Rucavas un Priekules novadā. Konkurss uz vakancēm ir noslēdzies. Padomus Priekules novada iedzīvotājiem sniegs lauku attīstības konsultants Aleksejs Kačanovs. Viņš ir priekulnieks, Liepājas Universitātē ieguvis maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā, strādājis AS "Krājbanka" filiālē Priekulē, kā pašnodarbinātais izstrādājis projektus un biznesa plānus. Priekules novadā viņš uz šo amatu bijis vienīgais kandidāts.

LLKC pašreizējais uzstādījums starp laukiem un uzņēmējdarbību liek vienādības zīmi, norāda A. Kačanovs. Tieši uzņēmējdarbību viņš uzskata par savu stipro pusi. Darba apjoms būšot plašs, un viņš cer uz sadarbību ar pašvaldības algotajiem lauku konsultantiem pagastos.

Galvenais kritērijs konsultantu darba novērtēšanā būs jaunu saimniecību un uzņēmumu izveides veicināšana, apliecina LLKC vadītājs Mārtiņš Cimermanis.

Rucavas novadā konkursam uz amatu pieteicās trīs pretendenti, un par piemērotāko LLKC atzinis vietējo lauksaimnieci Laimu Veidemani, kura saimnieko bioloģiskajā ZS "Šuķi".

Viņa atklāj, ka doma veikt kādu darbu ārpus savas saimniecības briedusi jau ilgāku laiku. L. Veidemane pēc profesijas ir zootehniķe, un konsultantes amats pašai šķitis piemērots izaicinājums. "Cilvēkiem ir vajadzīgs mazs grūdiens un iedrošinājums, tad paši varam daudz ko izdarīt tā vietā, lai sūkstītos un vainotu valdību," L. Veidemane saka par jaunā amata virsuzdevumu.

"Viņa zina vietējo situāciju, ir labs kontakts ar pārējiem lauksaimniekiem," jauno darbinieci raksturo novada domes priekšsēdētāja Līga Stendze.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Interesents

Kur tiek publiskotas šo amatu vakances? Es tikai izlasu internetā, ka kāds uzvarējis kaut kādā nezināmā konkursā.

pirms 9 gadiem, 2012.08.02 16:29

Lakstīgala

Skaisti ''dziedi'' lakstīgala, kad par lauku attīstības konsultantu kļūst bankrotējošas bankas bijušais ierēdnis. Galvenais jau ''skaisti dziedāt''.

pirms 9 gadiem, 2012.08.02 07:54

nu-nu

Rucava jau nebūtu Rucava, ja tur kaut ko nemainītu...

pirms 9 gadiem, 2012.08.01 20:26

Priekulē