Aicina uz konferenci "Priekules novads – Latvijai simtgadē"

Pēc trim gadiem Latvija svinēs valsts neatkarības simtgadi.  2018. gadā viens no skaistākajiem notikumiem būs Dziesmu un deju svētki, kuros no visiem Latvijas novadiem, pagastiem un dzimtu sētām sabrauks ļaudis, lai dziesmu un deju tēlos ieaustu latvisko identitāti, nācijas pašapziņu un parādītu pasaulei mūsu tautas gara bagātības. Simtgades pasākumi sāksies jau 2017. gadā un turpināsies līdz 2021. Gatavojoties svētkiem, ikvienas nozares pārstāvis tiek gaidīts ar savu ideju, kā Priekules novads sagaidīs Latvijas īpašo svētku gadu, jo katrs no 119 novadiņiem noteikti nāks ar savu velti Mātei Latvijai.

Priekules novads pēdējos trīs gadus 18. novembri atzīmē ar atskatu uz paveiktiem darbiem. Bet domājot par simtgadi, šķiet ir īstais laiks pavērst skatījumu no pagātnes nākotnē un pajautāt sev un līdzīgi domājošiem: Ko Priekules novads dāvinās Latvijai dzimšanas dienā?

Šodien nav viegli atbildēt uz tik tiešu jautājumu, bet ir īstais laiks to uzdot. Esam pārliecināti, ka Priekules novada iedzīvotājiem, uzņēmējiem, jaunatnei, senioriem, pašvaldības nozaru speciālistiem, vienkārši radošiem un ieinteresētiem cilvēkiem būs savs viedoklis. 2015. gads ir laiks, kad ļauties idejām un prātu vētrām visos līmeņos, bet nākamajā posmā līdz simtgadei -  atrast naudu gan pašvaldības budžetā, gan valsts un Eiropas fondos, lai realizētu  ieceri  - „Priekules novads - Latvijai simtgadē”.

Esam  apzinājuši cilvēkus, kas nākuši ar idejām un priekšlikumiem, kā gatavoties simtgades svinībām. Prāta vētra ir sākusies, tāpēc 17. aprīlī pulksten 13 aicinām uz Latvijas simtgades ievadkonferenci, kas notiks Priekules kultūras namā. Tajā prezentēsim jau  noformulētas idejas par darāmo, uzklausīsim ieceres, ieklausīsimies VKKF ģenerāldirektora Edgara VĒRPES pamudinājumos drosmīgi izmantot VKKF finanšu instrumentu un nemest plinti krūmos, ja arī kādreiz saņemts atteikums. Lai mums visiem kopā izdodas savai valstij uzdāvināt skaistu un paliekošu dāvanu!

Priekules novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītājs Gundars Venens

Pievieno komentāru

Priekules novadā