Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Āfrikas cūku mēri pirmo reizi konstatē Bunkas un Turlavas pagastos

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši 15 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, tostarp pirmo reizi vīruss konstatēts pa vienai mežacūkai Turlavas un Bunkas pagastos, liecina PVD publiskotā informācija.

Kuldīgas novada Turlavas un Priekules novada Bunkas pagastos ĀCM iepriekš netika konstatēts, ziņo LETA.Saslimšana ar ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēta arī pa divām mežacūkām Brocēnu novada Gaiķu pagastā, kā arī Vaiņodes novada Embūtes pagastā.

Tāpat ĀCM konstatēts pa vienai mežacūkai Alūksnes novada Mārkalnes pagastā, Brocēnu novada Remtes pagastā, Burtnieku novada Burtnieku pagastā, Jelgavas novada Līvbērzes pagastā, Kuldīgas novada Kabiles pagastā, Madonas novada Liezēres pagastā, Saldus novada Lutriņu un Pampāļu pagastos, kā arī Vaiņodes novada Vaiņodes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēta 65 ar ĀCM slimām mežacūkām 29 novadu 47 pagastos un vienā pilsētā.
ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievieno komentāru

Priekules novadā