Afanasjevu un Vanagu ģimenēs katram ir savs iemīļots darbarīks, bet visi kopā no marta līdz oktobrim rosās siltumnīcās

Gražina Afanasjeva kopā ar vīru Igoru un draugiem – Vanagu ģimeni – par darba trūkumu pandēmijas laikā, kas skāra arī šo ģimeņu ikdienu, nevarēja sūdzēties. Zemes pleķītī, kurā viņi sāka saimniekot vienā pašu celtā siltumnīcā, darbība trīs gadu laikā izvērsusies par lauku labumu un skaistumu audzēšanu ne tikai pašu galdam un acu priekam, bet arī tirdzniecībai.

Nu izveidotas piecas siltumnīcas un plāni ir paplašināties. Gražina stāsta, ka saimniekošanā viņi mācās no savām kļūdām, bet vairākkārtīgi sarunas laikā uzsver: “Esam lauku cilvēki. Viss, ko var, ir jāizaudzē pašiem.”

Gražina vairāk nekā 20 gadus strādā kultūras nozarē – Durbes un Bunkas kultūras namos vada bērnu un pieaugušo deju kolektīvus. Taču pirms trim gadiem paralēli algotajam darbam ģimene izlēmusi vērienīgāk pievērsties lauksaimniecībai un dārziem, lai ne tikai izaudzētu labumus paši savam patēriņam, bet arī lai bez ķīmijas izaudzēto tirgotu citiem.

“Meklēju un atradu pamestu, aizaugušu zemesgabaliņu, kur kādreiz bijušas “Kulnieku” mājas, kuras nodega. Līdz ar to vispirms bija jāiegulda liels darbs, lai tiktu galā ar gružiem un iekoptu zemi savu plānu īstenošanai.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 11. jūnija numurā!

Pievieno komentāru

Priekulē