25. marta pasākumi Priekules novadā

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākumi:

Pulksten 11 pie Virgas represēto piemiņas akmens "Manas domas atgriežas mājās, lai mieru rastu"– ziedu nolikšana, pārdomas un muzikāls priekšnesums.

Pulksten 11 Krotes Augšas parkā pie piemiņas akmens svētbrīdis. Turpinājums Krotes bibliotēkā.

Pulksten 11.45 Kalētu bibliotēkā  svētbrīdis un tikšanās ar represētajiem - "Ieklausies vēstures soļos ".

Pulksten 13 piemiņas sarīkojumi sāksies Priekulē. Vispirms klusuma brīdis un ziedu nolikšana stacijā pie piemiņas akmens, pēc tam visi aicināti Priekules kultūras namā, kur notiks dzīvā vēstures stunda „SALAUZTĀS DZĪVES”. Pie karstas tējas pulcēsies represētie un arī skolu jaunieši, kam svarīgi par šo traģēdiju uzzināt no aculieciniekiem.

Vidusskolēni būs sagatavojuši prozas lasījumu no Māras Zālītes romāna „Pieci pirksti”. Priekulē ciemosies aktieris Kaspars Pūce, ko mūslaiku sabiedrība vislabāk pazīst kā galveno ziemassvētku vecīti un, iespējams, nemaz nezina, cik traģiski iesākas Kaspara bērnība.

2012. gada jūnijā Kaspars kopā ar likteņbiedru Jāni Dūni devās ekspedīcijā uz izsūtījuma vietu. Tagad tur ir Belogorskas pilsētiņa. Jānis kopā ar Kasparu veselu dienu braukā, iztaujā aculieciniekus, vecāka gadagājuma cilvēkus. Daudzi atceras latviešus.

 Par to stāsta  kinorežisores Dzintras Gekas filma, ko priekulnieki arī varēs noskatīties. Šajā sērijā būs stāsts arī par Kaspara tēvu, režisoru Voldemāru Pūci, kuru atšķīra no ģimenes, un viņš 10 gadus pavadīja Vorkutas soda nometnē. Tikai 50.-to gadu beigās ģimene apvienojās, atgriezās Latvijā, piedzima brālis un māsa.

Piemiņas pasākuma noslēgumā ar uzmundrinošām un omulīgām dziesmām uzstāsies vīru ansamblis „Dziedonis” komponista Valda Aivara vadībā.

Uz 25. marta represiju upuru piemiņas pasākumu kursēs autobuss pa maršrutu:

Asīte – 11:55; Audari – 12:00; Mucenieki – 12:05; Altajs – 12:10; Kalnenieki – 12:20; Mazgramzda – 12:35; Priekules stacija – 12:50

un Knīveri – 12:25; Kalnu iela – 12:30; Gatvenieki – 12:35; Padambji – 12:40; Saulaine – 12:45; Priekules stacija – 12:50.

Priekules novada kultūras nodaļas vadītājs Gundars Venens

Pievieno komentāru

Priekules novadā