Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziemupes stāvlaukums – vieta, kur atgriezties

Jau ceturto vasaru Ziemupes pludmales stāvlaukumā saimnieko biedrība "Ziemupīte". Šogad kampaņas “Mana jūra” laikā tieši šī vieta ieguvusi otras tīrākās vietas apzīmējumu Liepājas piekrastē, šodien raksta "Kursas Laiks".

"Ziemupe ir vieta, kurā ir patīkami būt, jo par to rūpējas ziemupnieki un to uzreiz var just gan krastā, gan piekrastē," tā savā dienasgrāmatā mājaslapā www.manajura.lv par vietu Pāvilostas novadā teic kampaņas "Mana jūra" dalībnieki. Pārgājiena laikā notika atkritumu monitorings jeb "Atkritumu haizivs medības" un, kā secinājuši pētnieki, haizivs no Ziemupes jūrmalas padzīta, jo pērn tika atrastas 145 atkritumu vienības uz simts metriem, šogad – 104. Joprojām pludmalē vairumā atrodama plastmasa, kas vidē saglabāsies vēl gadu desmitus, daudz arī izsmēķu, atklāj monitorings.

"Izkāpj no mašīnas un izsmēķis zemē," ainu atklāj biedrības "Ziemupīte" pārstāve un stāvlaukuma apsaimniekotāja Daiga Kadeģe. Viņa uzsver, ka nemāca katru, kas tā izdara, bet savāc – tāds darbs. "Kad man pārmet, par ko jāmaksā lats, tad gan bieži pajautāju: "Jums te patīk?" Un pēc apstiprinājuma izstāstu, ka pirms trīsdesmit gadiem te bija neizbraucams ceļš, pati bērnībā līdz ceļiem pa smiltīm bridu līdz jūrmalai, bet kāpurķēžu traktori vilka laivas no un uz jūru."

Vēlāk te vesti atkritumi, bet, kad veidojusies "Dzintara taka", zviedriem šī vieta tik ļoti iepatikusies, ka piedāvājuši savu finansējumu tās sakopšanai, lai cilvēki varētu baudīt Ziemupes jūrmalas spēcīgo enerģētiku. D. Kadeģe ir pārliecināta: ja stāvlaukumu neapsaimniekotu, te neviens negribētu atgriezties, jo gružu kalni nebūtu pievilcīgi.

Visbiežāk Ziemupes stāvlaukumā piestāj mašīnas ar lietuviešu, vācu un tikai tad latviešu numuriem, uzskaita pārvaldītāja. Citviet par kaimiņu lietuviešu apciemojumiem sūdzas, taču Ziemupē par tiem priecājas, jo viņi problēmas nesagādā.

Ļoti daudzi šeit atgriežas gadu no gada, un tas apsaimniekotājus ļoti priecē, jo rada pārliecību, ka tiek darīts pareizi. Vienīgais, kas nobaida tūristus, ir sliktais ceļš, kas ved uz Ziemupi. "Bedres ir šausmīgas, un pat nezinu, ko atbildēt, kad tūristi jautā, vai mums tos ceļus kādreiz arī labo," atzīst D. Kadeģe.

Plašāk lasiet šodienas, 24. jūlija, "Kursas Laikā".

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā