Ziemupē Baltā galdauta svētkos stādīs Sibīrijas priedes 2

4. maijā Pāvilostas novada Ziemupē būs plaša Baltā galdauta svētku programma. Diena sāksies pulksten 12 ar kopīgu Sibīrijas priežu stādīšanu represēto ciema iedzīvotāju piemiņai pie Ziemupes gaišā skumju akmens. Priedes tiks iestādītas to egļu vietā, kuras tik nopostītas ziemas vējos.

Pēc stādīšanas pulksten 13 ikviens mīļi gaidīts Ziemupes jūrmalā, kur jau ceturto gadu tiks klāti balti galdauti un kurta uguns. Baltā galdauta svētki Ziemupē ir ģimeniska kopā būšana – sarunās un dziesmās, godinot Latviju. Balts galdauts ir pašapziņas un lepnuma simbols, simbols mūsu brīvībai un saimes sajūtai. Tāpēc aicinām kopā ar mums Ziemupes jūrmalā svinēt dienu PAR, pieminot 1990.gada 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu - lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti. Mūsu izvēli būt brīviem, dzīvot brīvā valstī, pašiem būt noteicējiem, darītājiem, radītājiem! Biedrības “Ziemupīte” meitenes parūpēsies par galda piederumiem un noformējumu, visi kopā sagādāsim cienastu galdam, informē biedrības "Ziemupīte" pārstāve Daina Vanaga.

Savukārt dienas noslēgumā pulksten  21 Ziemupes Tautas namā Lustīgie pavasara danči. Balli spēlēs Vilnis, ieeja - četri eiro no personas, gadiņu iepriekš iespējams pieteikt zvanot t. 29437166.

Svētkus visas dienas garumā organizē biedrība “Ziemupīte”, Ziemupes Tautas nams un Ziemupes bibliotēka.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Bambams

Pamazām vien cilvēki, kuriem dziļi riebjas Latvija, neatkarības atjaunošanu reducējuši līdz baltā galdauta svētkiem. Vai tiešā toreiz tauta pēc balsojuma par neatkarības deklarāciju priecājās, ka būs atkal viena diena kad sasēst ap galdu, pierīties ar rosoļiem un pieliet mūli. Gribas ticēt ka nē, lai gan baltgaldotaji cenšas to mums iepotēt.

pirms 2 gadiem, 2019.04.16 13:04

Pāvilostā