Vitrups atkāpjas un turpmāk par vietnieka algu vadīs Vērgales pagasta pārvaldi 5

Pāvilostas novada domes deputāts un priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vitrups nolicis deputāta mandātu un turpmāk būs Vērgales pagasta pārvaldnieks. Par jauno vietnieku ievēlēts Andris Zaļkalns, šodien, 2. septembrī, raksta "Kursas Laiks".

"Pāvilostas pusē nekādus kalnus neesmu gāzis un vienmēr vairāk esmu bijis Vērgalē, ko esmu krustu šķērsu kājām izstaigājis. Šis ir jautājums par lietu sakārtošanu, jo likums noteic, ka deputāts nevar būt pārvaldes vadītājs," pamato J. Vitrups. Viņaprāt, patstāvīgs vietnieks novada mēram nemaz nav vajadzīgs, jo ir iecelts izpilddirektors. J. Vitrupa vietu deputātu rindās ieņems Dace Bērzniece.
Līdzšinējā Vērgales pagasta pārvaldniece Anita Sprudzāne turpmāk ieņems lietvedes amatu.

Domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons norāda, ka jau iepriekšējā sasaukuma laikā deputāts un tagadējais izpilddirektors Alfrēds Magone rosinājis J. Vitrupu spert šādu soli.

"Vietnieks vairs nebūs pastāvīgi algots amats, bet pildīs pienākumus manas prombūtnes laikā,” uzsvēra domes vadītājs. Viņš šim amatam virzīja deputātu A. Zaļkalnu. Citu kandidatūru nebija, un A. Zaļkalnu ievēlēja vienbalsīgi.

Vislielākās diskusijas deputātiem sēdes laikā radās, kad tika lemts par Vērgales pārvaldnieka algu. A. Sprudzāne, veicot šos pienākumus, saņēma 366 latus, bet J. Vitrupa alga būs tāda pati, kāda bija vietnieka amatā – 735 lati.

Plašāk lasiet šodienas, 2. septembra, "Kursas Laikā".

Pievieno komentāru

Komentāri 5

jau atkal

Kārtējo reizi ,kas vairs nav nekāds jaunums, "savējiem" tiek piešķirti amati un algas. Sakas pārvaldes vadītāju nolikvidē, bet Vērgalē viena amata vietā nu ir divi. A.Sprudzāne noteikti ir ļoti "priecīga" par dubultot jauno algu pārvaldes vadītājam - darba pienākumi jau šai amatā nemainās.

pirms 8 gadiem, 2013.09.02 10:28

pants

gribu zināt, ko par to domā Pašvaldību uzraudzības departaments - nu, kā tā var???!!! precīzāk - redzam, ka var, bet - kā tā drīkst???!!!

pirms 8 gadiem, 2013.09.02 14:50

pantam

kam tad? Jaunsleinam, kuram meita ir juriste Pāvilostas novadā?

pirms 8 gadiem, 2013.09.03 22:17

novadniece

Lai dzīvo novadu reforma!!!! Priekšnieku armija veidojas un ar savām uzpūstajām algām "ņirgājas" par novada iedzīvotājiem....

pirms 8 gadiem, 2013.09.04 10:37

apdalītā

Par algām var vien piekrist... pamatīga plaisa starp vadību un darbinieku vienkāršo. Un tā vadība vairojas ģeometriskā progresijā - likvidējot, pievienojot, savienojot, apvienojot.

pirms 8 gadiem, 2013.09.04 11:49

Pāvilostā