"Vērgalītei" jauni tautastērpi

Biedrība "Vērgalīte" īstenojusi projektu "Pie jūriņas maliņā", kā rezultātā izgatavoti 12 Sakas tautastērpu komplekti Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvam "Vērgalīte".

Biedrības “Vērgalīte” projektu vadītāja Ineta Brensone stāsta: lai popularizētu Pāvilostas novada kultūras mantojumu un celtu to godā, nolemts, ka Vērgales vidējās paaudzes deju kolektīvam “Vērgalīte” nepieciešami tā novada tautastērpi, kuru kolektīvs pārstāv. Tā kā ne Vērgalei, ne Pāvilostai nav vēsturiski zināma sava tautastērpa, tad nolemts izgatavot Pāvilostas novadā ietilpstošās Sakas tautastērpu.

Īstenojot projektu “Pie jūriņas maliņā”, “Vērgalītes” dejotāji ieguvuši Sakas tautastērpus – 12 komplektus sievām un 12 komplektus vīriem, ko izgatavojušas SIA “Muduri” meistares.

Kā atzinusi Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Ģibiete, vērgalnieki ar lielu cieņu izturas pret tautastērpu tradīciju saglabāšanu un popularizēšanu. Tāpēc vērgalnieki tiek aicināti izrādīt savus tērpus ne vien deju koncertos, bet arī Kurzemes tautastērpu informācijas centra rīkotajos pasākumos. Tuvākais pasākums, kur “Vērgalīte” izrādīs savu pūru, būs Līvas ciemā 23. maijā notiekošajā tautastērpu parādē un lielkoncertā.


Plašāk 20. maija "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā