Vērgales svētkos sagaidāmi ilgi gaidīti pārsteigumi

Nedēļas nogalē ar divu dienu svinībām sportiskā, radošā un jautrā noskaņojumā Vērgales pagasts atzīmēs savu 760. jubileju. Svētki moto – "Lai svētki mūsu pagastā, mājās un sirdīs".

Svētki piektdien, 16. augustā, iesāksies ar ziedu kompozīciju "Ziedi izdaiļo vēsturi" veidošanu Vērgales centrā. Organizatori norāda, ka izmantotas tiks lietas ar vēstures garšu – lādes, abras, šujmašīnas, tupeles, pastalas, arkli un citi priekšmeti, kas ietērpsies ziedu rotā.

Savukārt pulksten 18.30 sporta zālē sāksies zolītes turnīrs. Bet savas spējas nakts skrējienā pārbaudīt varēs no pulksten 22. Komandām, kuru sastāvā ir divi dalībnieki, jāpulcējas 21.30 pie skolas, līdzi ņemot kabatas lukturīti.
 
Sestdien, 17. augustā, svētki pulksten 6 sāksies ar tradicionālajām makšķerēšanas sacensībām, ko organizē makšķerēšanas entuziasts Aivars Sprudzāns.

Pulksten 9 uz andelēšanos aicina tirgotāji, darboties sāks piepūšamās atrakcijas, gatavosies cukurvate un popkorns. Tirgošanās ies līdz pulksten 12. Pulksten 10 ikviens varēs iemēģināt savas spējas zirga mugurā. Pulksten 10.30 Vērgali ar ģitāras sakņām pieskandinās Liepājas ģitāristu lielansamblis, kas savu uzstāšanos sāks pie veikala "Top".

No pulksten 11 notiks bruģa bumbas sacensības sporta laukumā un būs apsaktāmi cilvēka labākie draugi – suņi. Pusdienas laikā no pulksten 12 līdz 14 Vērgales pamatskolas ēdnīcā visi varēs baudīt pusdienas "Gardi par vienu latu!". 12.30 sākies aktivitātes mazajiem vērgalniekiem – izdekorētu braucamrīku parēde, sejas apgleznošana, zīmēšana un dažādas atrakcijas pie kultūras nama.

Pulksten 14 sāksies koncerts kultūras namā, kurā piedalās Pecolli burvju mākslinieki un pēcāk muižas laukumā jestrā deju solī laidīsies vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte" un ar dziesmām priecēs Medzes pagasta jauktais ansamblis "Ilūzija". Šeit vērgalniekus sagaidīs ilgi gaidīts pārsteigums.
 
Pulksten 16 uzstāsies Aizputes tautas teātris ar izrādi "Zinģe Ješka uzvara". Bet pulksten 19.30 sāksies sakoptāko sētu saimnieku godināšana un svētku koncerts, kurā uzstāsies "Čigānzēni". Tas notiks kultūras namā. Zaļumballe kopā ar Arvi Kurmi Vērgales muižas laukumā sāksies pulksten 21.30 un pusnaktī svinētājus sagaidīs kārtējais svētku pārsteigums.
Visas dienas garumā Vērgales muzejā varēs aplūkot izstādi "Vērgales dejotāji Dziesmu un Deju svētkos Rīgā 2013", kā arī foto mirkļus no Vērgales sakoptākajām sētām.

Pievieno komentāru

Pāvilostā