Pēdējie Breša zemnieki par piena krīzi nesūdzas 4

"Kāpēc lai mēs nebūtu optimisti?" saimnieks Jānis Zelgalvis pretjautā, kad “Kursas Laiks” interesējas par piensaimniekus skārušo krīzi. Pierādījumam varot kalpot fakts, ka no apkārtnes saimniecībām laika gaitā palikušas divas trīs.

Pārējās aizgājušas pa burbuli īpašnieku dzeršanas vai nemākulīgas saimniekošanas, vai slinkuma dēļ. "Strādāt vajag, tad būs," zina Jānis. Pilsētnieki sakot, ka laucinieki neko nedara, tikai šūpo kājas. "Gribētu redzēt, kā pilsētnieks te nostrādātu vienu dienu."

"Viegli nav, bet mums nav kredītu nastas," atklāj saimniece Lelde Putna. Jānis norāda uz izslaukuma slieksni, virs kura piensaimniecība atmaksājas. Un Lelde zina, kā tam pārkāpt – ar ciltsdarbu un labu barību. Vāc gan sauso sienu, gan tin ruļļus. Lopbarībai audzē graudus, pupas. Bietes gan vairs ne. Graudus placina, pupas samaļ kā miltus. Lai mežmalas laukos būtu, ko nokult, sadarbojas ar medniekiem.

Abi dzīvesbiedri ir diplomēti agronomi. Uz kolhozu Vērgales pusē atnākuši 1982. gadā. Pārmaiņu laikā paspējuši noorganizēties kā pēdējie Breša zemnieki, bet no bankas kredītu nav paņēmuši – baidījušies. 

Plašāk lasiet 21. jūlija "Kursas Laikā".

Pievieno komentāru

Komentāri 4

O.K.

Labi būtu ja Breša zemnieki, ciematu "Brešovku" Sibīrijā izveidotu.

pirms 5 gadiem, 2016.07.22 13:11

vērgalnieceVārds

Konkrētāk, Jāni, nosauc pie kuras grupas pieskaiti Vērgales zemniekus, kuri ar lauksaimniecību vairs nenodarbojas- dzērāji, nemākuļi vai sliņķi....

Komentārs

pirms 5 gadiem, 2016.07.23 17:41

nu, nu,,,,,Vārds

Kā tā var teikt.....ja nebūtu Lelde......" Pierādījumam varot kalpot fakts, ka no apkārtnes saimniecībām laika gaitā palikušas divas trīs.
Pārējās aizgājušas pa burbuli īpašnieku dzeršanas vai nemākulīgas saimniekošanas, vai slinkuma dēļ. "Strādāt vajag, tad būs," zina Jānis.

pirms 5 gadiem, 2016.07.23 17:44

SAIMNIECE

Skatoties cik netīras ir teļu guļvietas,var spriest ka paši nemaz nav tik čakli,bet lepni spriež par citiem!! Savādi....

pirms 5 gadiem, 2016.07.24 11:10

Pāvilostā