Pāvilostnieces gūst uzvaru Ventspilī

No Ventspils pilsētas svētkiem ar pirmo vietu jauniešu konkurencē Ziedu paklāju festivālā atgriezušās četras Pāvilostas mākslas skolas absolventes, kuras izveidoja kompozīciju "Ceļavējš".

"Meitenes izveidoja ļoti korektu, atturīgu darbu, ko novērtēja arī festivāla apmeklētāji," pastāsta Pāvilostas mākslas skolas direktors Zigmunds Vilnis. Ventspils svētku laikā norisinājās 13. Starptautiskais ziedu paklāju festivāls, kura tēma šogad bija "Ventspils ostai 750".

"Meitenes veidoja kompozīciju "Ceļavējš", kas sastāvēja tikai un vienīgi no floristikā izmantojamiem elementiem. Pašas gāja pļavā, lasīja puķes, dārzus izrevidēja," kompozīcijas tapšanu raksturo Z. Vilnis. Tas arī bijis viens no veiksmes faktoriem, jo darbs sastāvējis simtprocentīgi no florāžas materiāliem. Darba lielums – divi reiz trīs metri. Tā šķiet, ka maz vajag, bet ziedi ir smalki un nepieciešams daudz materiāla, norāda zinātājs. Meitenes savā darbā attēloja buru laivu uz viļņa, ko apspīd spilgta saule. "Man personīgi patika pāreja no jūras uz debesīm un baltā viļņu cepure," vērtē mākslas skolas vadītājs.

Komandā bija Pāvilostas mākslas skolas absolventes Una Sekača, Ilze Ieva Vilne, Kristīne Podziņa un Agnese Kurčanova-Kraģe. "Meitenes ir absolventes, taču festivāla nolikums paredz, ka skolu drīkst pārstāvēt līdz 20 gadu vecumam, un esmu jau meitenes uzrunājis, lai piedalās arī nākamgad," atklāj Z. Vilnis. Meitenes festivālā piedalījās arī iepriekšējos trīs gadus, šis bija viņu ceturtais ziedu paklājs, kas tapis Ventspils svētku laikā.

Pievieno komentāru

Pāvilostā