Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostas peldošajai piestātnei nepiesakās pircējs

Šonedēļ Pāvilostas novada pašvaldība plānoja rīkot tai piederošās peldošās piestātnes izsoli, kurā iegūtos līdzekļus izmantotu zemessūcēja iegādei. Izsole tomēr nav notikusi, jo nebija pieteicies neviens izsoles dalībnieks, aģentūru LETA informēja Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons ("Mēs savam novadam").

"Pašlaik vēl nezinām, vai pazemināsim cenu un izsludināsim otro izsoli. Par to lemsim domes sēdē 19.decembrī," atzina Kristapsons.

Bijušā padomju armijas peldošā ostas piestātne jau gadus piecus vairs netiek izmantota. Pēc padomju armijas aiziešanas pagājušā gadsimta 90.gados piestātne vēl tikusi izmantota apaļkoku pārkraušanai, bet vēlāk pie tās reti, piecas līdz septiņas reizes gadā, pietauvojušies zvejas kuģi. Pašlaik ostas pārvalde vairs neredz piestātnei pielietojumu, turklāt tā ir sākusi traucēt trīs uzņēmumu plānu īstenošanu par laivu un jahtu ziemošanas parka izveidi, koka laivu un stiklaplasta laivu ražotņu būvniecību un jahtu piestātnes un slipa izveidi. Šo iemeslu dēļ peldošo piestātni bija nolemts pārdot izsolē.

Saskaņā ar eksperta novērtējumu izsoles sākumcena bija noteikta 56 400 latu apmērā.

Izsolē iegūtos līdzekļus bija plānots izlietot zemessūcēja iegādei, kas izmaksās 95 000 latu. Zemesssūcējs tiks iegādāts jebkurā gadījumā neatkarīgi no piestātnes izsoles rezultātiem. Ja nauda zemessūcēja iegādei netiks iegūta izsoles veidā, tiks ņemts kredīts, skaidroja Kristapsons.

Lēmums par zemessūcēja iegādi pieņemts, lai ostas gultnes atbrīvošanai no smilšu sanesumiem turpmāk nevajadzētu piesaistīt citus uzņēmumus, kam pieder nepieciešamā tehnika.

Jau ziņots, ka pērn oktobrī un novembrī Pāvilostas ostas vārtos izveidojās smilšu sanesums, kas tiek skaidrots ar vēja virziena un ūdens līmeņa izmaiņām Sakas upē. Smilšu sanesums netraucēja mazo kuģu kustību, bet bija šķērslis "Baltikas" tipa vidēja izmēra zvejas traleriem - trīs šādi Pāvilostas zivju pārstrādes uzņēmumam "N Stars" piederošie traleri bija spiesti izmantot Liepājas ostu.

Lai steidzami risinātu problēmu, ar cenu aptaujas palīdzību tika meklēts padziļināšanas darbu veicējs. Lai gan bijuši piedāvājumi arī no ārzemju kompānijām, par izdevīgāko gan izmaksu, gan darbu paveikšanas ātruma ziņā tika atzīts Latvijas kompānijas SIA "BGS" piedāvājums.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā