Pāvilostas novads iegādājas glābšanas laivu

Pāvilostas novada dome iegādājusies glābšanas laivu, kas turpmāk dosies palīgā jūrā iepūstiem sērfotājiem, veiks glābšanas operācijas, ja būs nepieciešams, un ir pirmais solis pieteikumam uz Zilo karogu nākotnē, šodien raksta "Kursas Laiks".

Pāvilostas novada pašvaldība iegādājusies glābšanas laivu un izveidojusi nobrauktuvi Tirgus ielas galā ar Igaunijas–Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Piekrastes un jūras telpiskā plānošana Pērnavas līcī Igaunijā un piekrastes pašvaldībās Latvijā" starpniecību, informē Pāvilostas novada domes projektu vadītāja Vizma Ģēģere.

"Ir svarīgi, lai piejūras pilsētai būtu sava glābšanas laiva, jo no nelaimes gadījumiem neesam pasargāti," viņa stāsta. Līdz šim glābšanas darbos, kad bija nepieciešamība, iesaistījās Krasta apsardze, Robežsardze, kā arī SIA "Pāvilosta Marina", kam ir ātrgaitas laiva. Bieži palīdzība nepieciešama sērfotājiem un kaitotājiem, kuri iecienījuši Pāvilostas piekrasti, bet, neaprēķinot savas spējas, tiek iepūsti jūrā. Laiva ir arī pirmais solis ceļā uz Zilo karogu, ko pašvaldība nākotnē vēlētos redzēt plīvojam Pāvilostas pludmalē.

"Laiva šobrīd bāzējas ostā un tiks nodota robežsargu pārraudzībā, kuru posteni gribēja likvidēt," norāda V. Ģēģere. Posteni gribēja likvidēt, jo par maz aktivitātes viņiem bija, skaidro domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Projekta laikā izveidota arī nobrauktuve uz pludmali Tirgus ielas galā. Kopā tas viss izmaksāja 14 367,54 latus bez PVN.

Tā kā kopējā projekta summa bija 31 215 tūkstoši eiro un Pāvilostas domei izdevies ietaupīt līdzekļus, projektu koordinatore cer, ka izdosies atjaunot arī skatu torni Kalnu ielas stāvlaukumā. Mutiski igauņu kolēģi jau ir devuši piekrišanu, vēl iecere jāapstiprina rakstiski.

Plašāk lasiet šodienas, 5. augusta, "Kursas Laikā".

Pievieno komentāru

Pāvilostā