Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostas novada lielākie uzņēmēji saimnieko Vērgalē

Pāvilostas novada pašvaldība pirmo reizi kopā pulcēja novada uzņēmējus, lai pateiktu paldies par darbu, suminātu novada lielākos nodokļu maksātājus un darba devējus, 4. decembra numurā raksta "Kursas Laiks".

Svinīgi pateicības rakstus un piemiņas balvas saņēma trīs lielākie iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāji un trīs lielākie darba devēji.

"Noteikti šādas tikšanās ir vajadzīgas, jo vienmēr ir patīkami saņemt atzinību un just, ka darbs tiek novērtēts," atzīst SIA “Muižkalniņi” vadītāja Ginta Vītoliņa. Viņas pārstāvētajā uzņēmumā strādā vietējie vērgalnieki, bet, uzņēmumam paplašinoties, arvien grūtāk ir atrast profesionālus darbiniekus novadā. "Esam jau runājuši, ja nebūtu mūsu uzņēmumi Vērgalē, būtu pavisam bēdīgi," vērtē uzņēmuma vadītāja. Vasarā iedzīvotāji tiek nodarbināti zemes darbos, bet veikalā un cehā ir patstāvīgi darbinieki. "Muižkalniņi" ir lielākais darba devējs Pāvilostas novadā.
 
"Lielākie nodokļu maksātāji un nodarbinātāji novadā ir zemnieku saimniecības, kas nodarbojas ar ražošanu, un arī būvnieki," teic Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons. Viņš skaidro, ka lielākie nodokļu maksātāji nav lielākie darba devēji, jo atšķiras algu līmeņi un arī tas, kā tiek nodarbināti strādnieki. Visos uzņēmumos izjūt sezonalitāti, piemēram "Iga 4" no janvāra līdz aprīlim strādā vien pāris cilvēki, bet būvniecības sezonas laikā līdz pat 36. "Lauksaimniecības nozare ir vadošā novadā un lielākie uzņēmēji nāk no Vērgales pagasta, jo tur auglīga zeme. Tūrisma pārstāvji nav lielāko skaitā, jo tie aktīvi darbojas vien trīs mēnešus, samaksātie nodokļi nav lieli," atzīst novada vadītājs.

Bildes no svinīgās apbalvošanas var apskatīt Pāvilostas novada domes mājaslapā.
 
Pāvilostas novada lielākie nodokļu maksātāji:
-K/S "Vērgale-1" – graudkopība un lauksaimniecības tehnikas pakalpojumu sniegšana,
-Z/S "Aploki" – graudkopību, transporta un lauksaimniecības tehnikas pakalpojumu sniegšana, kā arī mežizstrāde,
-SIA "Sinren" – transporta un ekskavatora pakalpojumi, kā arī veic bruģēšanas darbus.
 
Lielākie darba devēji:
-SIA "Muižkalniņi" – gada laikā tiek nodarbināti 24 darbinieki. Uzņēmums nodarbojas ar tirdzniecību un cep maizi,
-SIA "Iga 4" – vidēji strādā 23 darbinieki, nodarbojas ar būvniecību,
-SIA "Kalniņkalni" – vidēji nodarbina 20 cilvēkus, nodarbojas ar graudkopību, cūkkopību, gaļas pārstrādi.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā