Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostas moli jāpabeidz līdz rudenim; darbus turpina “Kauno tiltai”

Pāvilostas ostas molu pagarināšanas darbus jau kopš februāra turpina līdzšinējais konkursa uzvarētājs – Lietuvas uzņēmums “Kauno tiltai”. Uzņēmums nolīdzis jaunu apakšuzņēmēju no Polijas, un darbi projektā jāpabeidz līdz šā gada oktobrim, “Kursas Laikam” apstiprina Pāvilostas ostas pārvaldnieks Ronalds Griškēvičs.

Līgums ar “Kauno tiltai” tika noslēgts 2016. gadā, un 2017. gada vasara kļuva liktenīga iepriekšējam apakšuzņēmējam, jo līdz rudenim tā arī neizdevās nogremdēt nevienu no milzu kastēm, kurām jābūt molu pamatos.

Iepriekš plānotā tehnoloģija, gluži tāpat kā jaunā, noteic, ka uz smiltīm gulda aptuveni pusmetru resnas kārklu bizes, bet uz tām nogremdē kastes, kuras vēlāk pieber ar akmeņiem. Šī kon­strukcija ir mola pamatos un garantē, ka tas netiks izskalots.

“Jaunā molu celtniecības tehnoloģija ir izstrādāta sadarbībā ar projektētājiem. Tās galvenais uzdevums ir ietekmēt celtniecības ātrumu, jo bezviļņu periodi ir īsi un tā ir galvenā problēma. Tieši tādēļ daļu montāžas darbu izdarīs jau upē. Sakas upē kastes jau samontēs pa divām kopā un tad vilks ārā nogremdēšanai – tas ietaupīs laiku. Termiņš ir līdz šā gada rudenim, pretējā gadījumā ir risks zaudēt finansējumu,” apstiprina R. Griškēvičs.

“Ir jaudīgāka tehnika, jauna tehnoloģija. Es ļoti ceru, ka būs atbilstoši laika apstākļi un viss izdosies. Līdz rudenim darbi ir jāpabeidz! Citādi būs kreņķi,” “Kursas Laikam” apliecina novada domes priekšsēdētājs un ostas valdes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

“Kursas Laiks” jau rakstījis, ka Lietuvas uzņēmums “Kauno tiltai” uzvarēja iepirkumā par Pāvilostas molu pagarināšanas darbu veikšanu, piedāvājot līguma cenu 2 976 736 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Ostas dienvidu mols no pašreizējiem 297,5 metriem tiks pagarināts par aptuveni 150 metriem, bet 287 metrus garais ziemeļu mols – nedaudz mazāk.

Par iemeslu darbu kavēšanai tika minēta gan tehnika, gan laika apstākļi, gan citi faktori. Šobrīd Pāvilostas ostā  kopš februāra strādā Polijas uzņēmuma strādnieki.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā