Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostas audēju pulciņa jaunpienācējas aušanu sāk ar lupatdeķiem

Pāvilostas audēju pulciņš “Lumstiņš” darbojas jau aptuveni 10 gadus, un tā dalībnieču skaits pārsniedzot 10. Pašlaik stelles izvietotas pilsētas bērnudārza otrajā stāvā, un audējas priecājas, ka pašvaldība viņām atvēlējusi brīvo, silto telpu, raksta “Kursas Laiks”.

“Es te esmu jaunākā pēc darbošanās stāža,” saka Biruta Jemberga. Roku aušanā izmēģinājusi, kad 2015. gada vasarā pulciņš organizējis projektu “Ceļš kāpās”. Tad ikviens Pāvilostas iedzīvotājs un viesis varējis iesaistīties novadā garākā kājceliņa aušanā.

B. Jembergai šis process iepaticies, tāpēc labprāt atsaukusies vadītājas aicinājumam turpināt aust. Esot interesanti vērot, kā veidojas raksti.

Modra Peterlevica stāsta, ka audusi jaunībā un tagad esot patīkami to atkal atsākt. “Nojausma par šo procesu bija, nesāka pilnīgi no nulles.”

Pulciņa vadītāja Vilma Reinharde vienīgā ar aušanu nodarbojusies profesionāli. Agrāk strādājusi par audēju Valmieras stiklšķiedras kombinātā, pēc tam audusi Liepājā.

“Iekustinu sievas, un tālāk lai viņas pašas!” V. Reinharde saka par savu lomu pulciņā. Bet audējas teic: “Labi, ka ir meistare, kas pamāca. Bez viņas mēs kā bez rokām.”

Pāvilostas mūzikas skolas direktore Inga Šnore stellēs darina audumu Sakas tautastērpam, kas esot viens no sarežģītākajiem. Viņa arī raksta projektus, lai piesaistītu naudu pulciņa aktivitātēm. Galvenokārt atbalsts tiek gūts vietējās pašvaldības mazo projektu konkursos.

Stelles ar Vērgales muzeja vadītājas Mirdzas Sīpolas gādību pāvilostnieces saņēmušas kā dāvanu no Zviedrijas tik bagātīgā skaitā, ka ar tām, vispirms sariktējot darba kārtībā, var dalīties ar citām novada iestādēm. Iecerēts, ka apmeklētāju lietošanai stelles varētu nonākt arī Vērgales muzejā.

Jaunpienācējas aušanu sākot ar lupatdeķiem, kam pašas sagriež vairs nevalkātos apģērbus. Bagātu lina un vilnas dzijas klāstu uzdāvinājis mirušas audējas brālis. Gatavos deķus izmanto pašas vai uzdāvina.

“Esam priecīgas par visiem, kuri grib mācīties aust,” pauž I. Šnore.

Pāvilostas novadā