Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostā un pie Rīvas upes iepazīstinās ar pētījumu par upes nēģiem

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR” iepazīstinās ar pētījumu par upes nēģiem Kurzemes piekrastē un demonstrēs nēģu iezīmēšanu un palaišanu Rīvas upē.

Upes nēģa zveja Latvijā ir vēsturiski nozīmīga, ņemot vērā senās zvejniecības nozares tradīcijas un kultūrvēsturisko vērtību. Lai novērtētu un uzlabotu upju nēģu populācijas stāvokli Kurzemē, piemēram, nodrošinot piekļuvi nārsta vietām pār šķēršļiem, institūta “BIOR” Zivju resursu pētniecības departamenta pētnieki sadarbībā  ar Klaipēdas Universitāti īsteno projektu „Pārrobežu upes nēģu krājuma novērtējums un pārvaldība Lietuvā un Latvijā” LAMPREY LLI-310, informē "BIOR" sabiedrisko attiecību un komunikāciju vadītāja Irēna Bērziņa.

Projekta laikā 7. decembrī Kurzemē, Pāvilostas novadpētniecības muzejā un pie Rīvas upes, tiek organizēts informatīvs pasākums.    

Notikumu apraksts:
10.00-12.00 Pāvilostas novadpētniecības muzejā Latvijas un Lietuvas pētnieki pastāstīs par projekta gaitu un nozīmi Kurzemes piekrastes nēģu zvejniecībā, kā arī izteiks pateicību zvejniekiem par sadarbību, kas atdod “BIOR” iezīmēto nēģu zīmītes.
Nēģu izplatības areāla paplašināšanas nolūkā, vaislas nēģi tiks pārvesti uz tiem upes posmiem, kur nēģi dabīgi netiek klāt aizgāzumu vai dambju dēļ, piedaloties oficiālai zivju izlaišanas komisijai, ko pārstāv VVD, PVD, pašvaldības pārstāvim.
15.00-16.00 Pie Rīvas upes tiks demonstrēta nēģu iezīmēšana un palaišana upē. (precīza pulcēšanās vieta: tilts pāri Rīvas upei, Rīvas aizsprosts pie Rīvas kroga)
 
„Pārrobežu upes nēģu krājuma novērtējums un pārvaldība Lietuvā un Latvijā” projekta mērķis ir nostiprināt ilgtspējīgu, uz zinātniskiem pētījumiem balstītu nēģu krājumu pārvaldību, līdzsvarojot šā nozīmīgā dabas resursa izmantošanu un saglabāšanu Latvijā un Lietuvā.

Projekta ietvaros institūta “BIOR” pētnieki novērtē upes nēģu krājumu apjomu un apsaimniekošanas plānošanu Latvijā un Lietuvā, kāda ir zvejas ietekme uz nēģu populāciju, tiek izstrādāta arī vienota krājuma novērtējuma metode.

Nēģu sarežģītā dzīves cikla dēļ to resursa stāvokli ir grūti novērtēt, tādēļ blakus klasiskajām pētījumu metodēm tiks izmantota molekulārā pieeja, lai nodalītu dažādas populācijas, noteiktu migrējošo masu izmēru un stāvokli, kā arī lai nodalītu bioloģiski vienotas grupas.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā