Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pāvilostā aizvada ēnu dienu

Jau vairākus gadus Latvijā un arī Pāvilostas novadā skolas piedalās Ēnu dienās. Arī šogad Ēnu dienas laikā vairākas klases no Pāvilostas vidusskolas apmeklēja pašvaldības ietsādes.
 
Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.
 
Trešdien, 11.februārī, jau pašā rīta agrumā Ēnu dienas ietvaros Pāvilostas novada domi apmeklēja Pāvilostas vidusskolas 9.klases skolēni un audzinātāja. Tikšanās sākās domes priekšsēdētāja Ulda Kristapsona kabinetā, kur viņš iepazīstināja skolēnus ar šī brīža novada aktualitātēm, darba iespējām un nākotnes vīzijām novadā. Priekšsēdētājs arī mudināja skolēniem izdarīt pareizo izvēli, gan turpmākās izglītības iestādes gan pareizas profesijas izvēlē. Pēc tikšanās ar domes priekšsēdētāju 9.klases skolēni un audzinātāja devās nelielā ekskursijā pa domes ēku, lai iepazītos arī ar citu profesiju pārstāvjiem, kuri strādā šajā ēkā. Skolēni iepazina grāmatvežu, kancelejas vadītājas un lietvedes, projektu koordinatores, sociālā dienesta vadītājas, pašvaldības policijas inspektora, metodiķes izglītības un kultūras jomā, sabiedrisko attiecību speciālistes un bibliotēkas darbinieku profesijas un darba pienākumus.
  
Vēl šodien Ēnu dienas ietvaros skolēni no Pāvilostas vidusskolas 4. un 7.klases viesojās Pāvilostas bibliotēkā, kur viņiem bija iespēja līdzdarboties makulatūras siešanā, lai vēlāk to nogādātu Vērgales bērnudārzam "Kastanītis". Vēl bibliotēkas darbinieces skolēniem pastāstīja par saviem darba pienākumiem un ikdienas darbu. Kā arī paslavēja tos skolēnus, kuri aktīvi iesaistās bibliotēku rīkotajos konkursos un citos pasākumos.
  
Savukārt Pāvilostas novada tūrisma informācijas centrā Ēnu dienā viesojās Pāvilostas vidusskolas 4. klase. Skolēni iepazinās ar TIC ikdienas darbu un pienākumiem. Kā arī uzzināja vairāk par novada aktualitātēm, darbu pie bukleta un suvenīru izstrādes, maketu veidošanas gaitu un sadarbību ar citiem tūrisma uzņēmējiem un suvenīru izgatavotājiem, par piedalīšanos izstādēs un pasākumu organizēšanā – tūrisma sezonas atklāšanas pasākums.

Pāvilostas pilsētas svētkos maijā un tūrisma sezonas noslēguma pasākums „Senās uguns nakts” augustā. Skolēni tika aicināti uzzīmēt Pāvilostas novada suvenīru, ko viņi vēlētos iegādāties un uzdāvināt saviem draugiem un  paziņām. Rezultātā tapa jauna veida suvenīri, kuru pamatideju Pāvilostas novada TIC izmantos turpmākajā suvenīru gatavošanas procesā. Katrs no skolēniem saņēma jauno Pāvilostas novada bukletiņu, kurš izraisīja interesi par pieejamo informāciju un fotogrāfijām tajā. Pāvilostas novada TIC saka lielu paldies 4. klasei par ieinteresētību TIC ikdienas darbā un skaisto rožu stādiņu.
 
Sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Kurčanova un
Pāvilostas TIC vadītājas vietniece Zaiga Uzare

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā