Pāvilostā aicina pieminēt Komunistiskā genocīda upurus

Ceturtdien, 25. martā, pie piemiņas akmens Pāvilostas pilsētas Simtgades parkā, ievērojot visus valstī noteiktos piesardzības pasākumus, iedzīvotāji aicināti nolikt ziedus un iedegt svecītes, pieminot Komunistiskā genocīda upurus.

25. marts Latvijā ir diena, kas iezīmēta sēru krāsās un pusmastā nolaisti valsts karogi, jo tiek pieminēti 1949. gada masveida deportācijas upuri. 14. jūnijs un 25. marts ir divi latviešu tautai liktenīgi datumi, informē Pāvilostas pilsētas kultūras nama vadītāja Silva Vārsberga.

1949. gada 25. martā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Uz Sibīriju deportēja aptuveni 44 000 cilvēku - ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem. Šis datums bija viens no pēdējiem lielo deportāciju vilnī, bet varbūt arī pats šausmīgākais izsūtīto skaita ziņā. Komunistiskais režīms vardarbīgi sagrāva daudzu desmitu tūkstošu cilvēku likteņus. Daudzi nomira ceļā, citi neizturēja necilvēcīgos apstākļus un palika uz mūžiem aukstajā Sibīrijas zemē.

"Neaizmirsīsim šo mūsu tautas traģēdiju, atcerēsimies un pieminēsim deportētos no mūsu novada, un, ievērojot visus valstī noteiktos piesardzības pasākumus, noliksim ziedus un iedegsim svecītes pie piemiņas akmens Pāvilostas pilsētas Simtgades parkā," piebilst S. Vārsberga.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā