Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nedēļu skaidro uz kādas zemes stāv “māja-kuģis” 2

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Pāvilostas “mājas-kuģa” lietā pagaidām izskata divus iespējamos risinājuma variantus, kas tieši saistīti ar zemes īpašuma tiesībām, informēja ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Kaspars Rūklis.

“Sanāksmes laikā tika iztirzāti divi iespējamie risinājuma varianti atkarībā no zemes īpašuma tiesībām. Pirmkārt, ja zemes īpašnieks ir valsts un tā nav sniegusi saskaņojumu kuģa būvniecībai – tad zemes tiesiskajam valdītājam - Pāvilostas novada pašvaldībai - jāpieprasa novākt izbūvēto konstrukciju. Otrkārt, ja tā ir privātā zeme, tad nepieciešams lūgt atzinumu (izziņu) VAS “Latvijas Jūras administrācija” par esošā objekta juridisko statusu un veidu atbilstoši Jūras kodeksa ietvertajai klasifikācijai - vai tas joprojām uzskatāms par būvniecībā esošu kuģa tipu – pontons, vai pēc Jūras kodeksa izmaiņām nav par tādu uzskatāms -,  pašvaldības būvinspektoram jāveic objekta apsekošana dabā un jāfiksē vai ir konstatējamas patvaļīgas būvniecības pazīmes,” norādīja K. Rūklis.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas 2018.gada 23.janvāra sēdē lēma par iespējamo nelikumīgo būvniecību kāpu joslā Pāvilostas novadā, kur izveidojusies situācija skar vairākas nozares un tās regulējošos normatīvos aktus, tādēļ 2018.gada 24.janvārī par šo jautājumu tika rīkota darba grupas sanāksme.

Ministru prezidents ar īpašu rezolūciju par koordinatoru lietā norīkoja VARAM, kurai arī jāsniedz ziņojums par stāvokli divu nedēļu laikā. Sākuma tika solīts, ka skaidrība būs līdz 31. janvārim, tomēr situācija vēl aizvien ir duāla.

Radušos situāciju izvērtē pārstāvji no Zemkopības ministrijas, Tieslietu ministrijas, Ekonomikas ministrijas, VAS “Latvijas Jūras administrācija”, Valsts vides dienesta, Latvijas Pašvaldību savienības.

Portālā jau 18. janvārī rakstījām par laikraksta "Kursas Laiks" atklājumu Pāvilostas novada Sakas pagasta pludmales stāvkrastā. Tur “Kursas Laiks" uzgāja vasaras namiņu, kas, pēc pieejamās Valsts zemes dienesta kadastra informācijas, atrodas uz valsts zemes, tieši blakus zemes īpašumam "Oļi" netālu no Ulmales. Amatpersonas to nosauca par kuģi.

Tas, ka nav skaidrības par zemi uz kuras novietots “kuģis-māja" “Kursas Laiks" rakstīja jau 25. janvārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nekā

Jauna , sāk piegriezt jau šā tēma, vai tiešām nav par ko rakstīt vairs .

pirms gada, 2018.02.02 10:39

DNS

Vismaz tik daudz Pāvilostas p/v ir noskaidrojusi, ka mīklainā zeme atrodas uz planētas Zeme ??

pirms gada, 2018.02.05 19:31

Pāvilostas novadā