Nākotnē raugās pozitīvi

No Pāvilostas ostas pēdējā gada laikā saņemtas vien bēdīgas ziņas – cēlies smilšu līmenis, nevar ienākt kuģi un lielākas jahtas. Arī šobrīd zvejas kuģi ar pilnu kravu ostā ienākt nevarot. Taču ostas pārvaldnieks Rolands Griškēvičs nākotnē raugās pozitīvi, jo tiek kārtoti dokumenti smilšu sūcēja iegādei, ir iesākta piekrastes zvejnieku piestātnes izbūve, īstenojas arī servisa parka iecere, raksta "Kursas Laiks".

Pāvilostas ostas pārvaldnieks Rolands Griškēvičs atklāj, ka ostai klājas labi, bet viss notiek lēnāk, nekā gribētos. Piemēram, zemes sūcēja iegāde, kas ostai nu būs pašai savs. 

“Esam dabūjuši finansējumu un sagatavojuši līgumu ar ražotājiem. Šobrīd birokrātija traucē – nosacījumi, ar kādiem varam saņemt kredītu un hipotēku ķīlas, jāsagatavo kadrastra vērtējumi un ieraksti Zemesgrāmatā,” sarežģījumus uzskaita ostas pārvaldnieks. Tas viss aizņem laiku. Pagaidām kuģi ienākt ostā var, bet ne ar pilnu kravu. “Ar desmit tonnām traleri var ienākt, vairāk gan ne. Zvejnieki ar to rēķinās. Ļoti ceru, ka šis ir pēdējais gads, kad šādas problēmas Pāvilostā vēl ir,” atklāts ir ostas pārvaldnieks. 

Vēl viens ostas jaunums – atrasts finansējums zivju piestātnes un atvēsinātavas izbūvei piekrastes zvejniekiem. Mazliet jāpārtaisa tehniskais projekts, jāveic iepirkumi. Novada domē jau noslēdzies iepirkums par ledus ģeneratoru, kas ļaus piekrastes zvejniekiem uzglabāt lomu. 

Šogad ostā parādījušies trīs jauni piekrastes zvejas kuģīši, kas iegādāti Gotlandē, līdz ar to flote atjaunojas. Tie ir maza izmēra zvejas kuģīši pašpatēriņa zvejniekiem, no kuriem viens varētu kļūt par komerczvejnieku, vērtē ostas pārvaldnieks.

Abas jahtu ostas – “Pāvilosta Marina” un SIA “Steķis” – strādā veiksmīgi. Jahtu ienāk daudz, šovasar sākusi darboties bērnu burāšanas skola. “Mums ir sava optimistu klase – mazas laiviņas, ar ko bērni mācās burāt. Ļoti amizanti izskatījās vasarā, kad osta pilna ar mazām buriņām,” stāsta R. Griškēvičs.

Turpinās arī servisa apkopes parka izveide ostas pretējā krastā, kur ir rūpnieciskās apbūves teritorija. “Ir pabeigti tehniskie projekti, tie akceptēti, un dabūta būvatļauja,” uzskaita ostas pārvaldnieks. Tagad notiek celtnieku apzināšana. 

Plašāk "Kursas Laika" 18. oktobra numurā!

Pievieno komentāru

Pāvilostā