Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mācībās Pāvilostas novadā pārlidojumus veiks Gaisa spēku helikopters

Šķēdes poligonā, kas atrodas Pāvilostas novadā, piektdien pretgaisa aizsardzības mācībās "Baltic Zenith 2018" pārlidojumus veiks Gaisa spēku helikopters, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Jau ziņots, ka mācības sākās 10.septembrī.

Mācībās piedalās vairāk nekā 100 karavīru no Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības diviziona, Zemessardzes 17.kaujas nodrošinājuma bataljona, Zemessardzes 44. kaujas nodrošinājuma bataljona un Lietuvas bruņotajiem spēkiem.

Mācību mērķis ir profesionāli sagatavot pretgaisa aizsardzības speciālistus, tostarp zenītraķešu RBS-70 operatorus, veicot praktiskos kaujas šaušanas vingrinājumus pa gaisa un uz ūdens bāzētiem mērķiem.

Mācībās iesaistīts Jūras spēku kuģis, kas nodrošinās drošību Baltijas jūrā, mācību norises vietas teritoriālajos ūdeņos.

Nacionālo bruņoto spēku attīstības plāns 2012.-2024.gadam kā vienu no prioritātēm paredz pretgaisa aizsardzības spēju attīstīšanu. Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības divizions, kā arī Zemessardzes 17.kaujas nodrošinājuma bataljons un Zemessardzes 44. kaujas nodrošinājuma bataljons ir trīs bruņoto spēku vienības, kuras specializētas pretgaisa aizsardzības uzdevumu veikšanā.

Gaisa spēku Pretgaisa aizsardzības divizions kaujas šaušanas mācības ar pretgaisa aizsardzības sistēmām Šķēdes poligonā organizē jau kopš 2002.gada.

Jūras un gaisa drošības zonas tiks slēgtas saskaņā ar Latvijas normatīvo aktu prasībām, un ievērojot noteiktās drošības prasības, būs ierobežota pārvietošanās gar Baltijas jūras piekrastes zonu Šķēdes poligona robežās. Iebraukšana poligonā būs ierobežota. Piebraucamais ceļš pie Šķēdes netiks slēgts.

Nacionālie bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām un īslaicīgi radītajiem trokšņiem.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā