Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc Ziemupe nevēlas kļūt par vasarnieku rajonu un kā iekārto vidi, lai ciemā labi justos gan vietējie, gan tūristi?

"Ziemupe nelaiž vaļā," tā par dzīvi un darbošanos Ziemupē saka biedrības “Ziem-upīte” pārstāve Daina Vanaga. Kopā ar citu biedrības pārstāvi – Daigu Kadeģi – abas ik gadu darbojas Ziemupes stāvlaukuma teritorijā, gādājot par to, lai šeit ērti justos gan paši ziemupnieki, gan iebraucēji, vienlaikus nodrošinot to, ka cilvēku neskartā un dabiskā pludmales zona nezaudē savu pirmatnējo šarmu.

Biedrība gan negrib aprobežoties vien ar Ziemupes stāvlaukuma teritorijas uzturēšanu, tās plānos ietilpst gādāt par to, lai Ziemupe nekļūtu par vasarnieku rajonu, bet gan vietu, kur visa gada garumā var satikties līdzīgi domājošie.

Gan D. Vanaga, gan D. Kadeģe ir vienisprātis – Ziemupe ir vieta, kur baudīt mieru, klusumu un dabas tuvumu. Jebkuri centieni šo vietu apbūvēt, modernizēt un mēģināt veidot tuvu pilsētvidei nenesīs lielu labumu – tieši pretēji. D. Kadeģe ir pārliecināta: “Vieta pati sevi veido – tā ir visa atslēga.” Biedrības pārstāves iestājas par to, lai Ziemupē tiktu saglabāta dabiskā vide – neskartā pludmale, pļavas un vien šai vietai raksturīgā flora un fauna. Prieks abām biedrības pārstāvēm ir par tiem tūrisma uzņēmējiem, kuri cenšas vidi sev apkārt veidot saskaņā ar dabu, pietuvināti tai. “Cilvēki atgriežas pie dabiskā, bet reti kur daba ir neskarta,” ar nožēlu atzīst D. Vanaga.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 18. jūlija numurā!

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā