Kā bērnudārzi Priekulē, Vērgalē un Durbē pielāgojušies jaunajiem apstākļiem pandēmijas laikā?

Ārkārtējās situācijas izsludināšana valstī ietekmējusi visas darbības jomas un nozares, tajā skaitā izglītības sistēmas darbinieku un apmācāmo ikdienu. Sava darba gaita bija jāmaina arī bērnudārziem.

Durbes pirmsskolas izglītības ie­stādes “Ābolītis” vadītāja Mudīte Reinharde atklāj, ka kopš valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas bērnudārzā darbu veic dežūrgrupa. Šo iespēju izmanto vien pāris vecāku, visbiežāk audzēkņu skaits grupā svārstās no diviem līdz trim. Ir dienas, kad bērnudārzu neapmeklē neviens pirmskolēns.

Pāvilostas novada Vērgales bērnudārzā “Kastanītis”, līdzīgi kā citos novada bērnudārzos, šobrīd strādā viena dežūrgrupa. To pastāvīgi apmeklē vien viens apmācāmais, kura vecāki ir mediķi un ik dienas ir nodarbināti tiešajos darba pienākumos, pastāsta vadītāja Liena Ernstsone. Viņa spriež, ka apmeklējums ar laiku gan varētu pieaugt, taču tas noteikti būs atkarīgs no tā, kā situācija saistībā ar “Covid-19” izplatīšanos attīstīsies un cik droši jutīsies iedzīvotāji.

Priekules bērnudārza “Dzirnaviņas” vadītāja Ina Dalbiņa sarunā ar “Kursas Laiku” iezīmēja iestādes šābrīža darba specifiku: “Strādājam režīmā, kāds noteikts visā valstī – mums darbojas dežūrgrupa. Sākotnēji to apmeklēja septiņi bērni, bet apstākļi ir pamainījušies un, izvērtējot bērnu veselības stāvokli un labsajūtu, daži bērni ir “uz slimības lapas”.”

Plašāk par bērnudārzsiem novados lasiet "Kursas Laika" 9. aprīļa numurā!

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā