Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izveido piemiņas vietu vēsturiski nozīmīgam pāvilostniekam

14. jūlijā, Zvejnieku svētkos, Pāvilostā tika atklāta piemiņas vieta Otto Butleram (1845–1932). Viņš savulaik bijis viens no Pāvilostas ostas attīstītājiem, bijis ostas priekšnieks, vadījis arī glābšanas komandu. Piemiņas vieta izveidota Pāvilostas kapos, kur līdz šim atradās vecs betona futlāris bez uzraksta.

Idejas iniciatore ir pāvilostniece, pensionēta vēstures skolotāja Indra Plēpe. Viņa kā privātpersona piedalījusies Pāvilostas novada domes izsludinātajā  Kultūras un izglītības projektu finansēšanas konkursā.  "Startēju kā privātpersona, jo ideja par Otto Butlera piemiņas vietas izveidošanu galvā virmoja jau kādus četrus gadus. Projekta ideju atzina par labu, un tas tika apstiprināts. Divu mēnešu laikā plānotie darbi tika paveikti un Zvejnieku svētkos notika piemiņas vietas atklāšana vienam no nozīmīgākajiem cilvēkiem Pāvilostas vēsturē, kura nopelni vienkārši bija pagaisuši nebūtībā Pirmā pasaules kara sarežģīto vēsturisko apstākļu dēļ," stāsta I. Plēpe.


Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā