Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gints Juriks - Vērgales pamatskolas direktors, kurš staigā sporta tērpā 5

Vērgales pamatskolā viens no skolēnu iemīļotākajiem sporta veidiem ir volejbols. Kāpēc? Jo skolas direktors Gints Juriks ir īstens šā sporta entuziasts. Viņš volejbolu spēlē jau kopš agras bērnības un visu mūžu strādā pie tā, lai iemācītu šo spēli arī citiem jauniešiem.

“Ar bumbu es dabūju pa galvu jau divu gadu vecumā,” stāstīt sāk Vērgales pamatskolas direktors Gints Juriks. Ar volejbola spēli agrā bērnībā vīrieti iepazīstināja viņa tētis, kurš Skrundā tolaik strādājis par treneri. “Braucu līdzi tētim uz sporta zāli un tā arī saslimu ar to bumbas spēli. Tētis bija mans pirmais treneris.”

G. Jurikam volejbols vienmēr bijis svarīgs, skolas laikā pat mācījies klasē ar volejbola novirzienu. “Bez volejbola es savā dzīvē droši vien būtu aizgājis citu ceļu. Protams, ka daudz muļķību tāpat ir sadarīts, bet volejbols mani noturēja līmenī,” uzskata vīrietis.
Mīlestību pret sportu viņš nav zaudējis arī šobrīd, jo papildus tam, ka ir direktors skolā, viņš vada volejbola treniņus Liepājā un Vērgalē, kā arī pats brīvajā laikā spēlē. “Volejbolu ienesu šajā skolā. Protams, to spēlēja arī pirms manas ierašanās, bet es to ņēmu nopietnāk, organizējot čempionātus un dažādas sacensības,” stāsta direktors. Viņaprāt, volejbols ir spēle, kas bērniem māca saprasties vienam ar otru. “Šeit komandas darbs ir ļoti svarīgs, un, vienalga, kādi strīdi sanāk uz laukumu vai ārpus tā, volejbols jauniešus vieno.” Treneris norāda, ka tā ir arī grūta spēle, kurā ļoti svarīgi ir apgūt pareizu piespēli un servi, jo bez tām spēle vienkārši neizdodas.

“Jā, es esmu skolas direktors, kas staigā sporta tērpā,” norādot uz savu ietērpu, saka G. Juriks. Iespējams, ka skats ir netipisks, jo esam ieraduši skolu direktorus redzēt klasiska stila apģērbos, tomēr Vērgalē tas nevienam netraucē.

Izrādās, ka Vērga­les skolēnu vidū sports ir ļoti populārs un bērni spēlē ne tikai volejbolu, bet arī basketbolu, futbolu, florbolu un pat skrien krosu. Direktors nepiekrīt populārajam apgalvojumam, ka mūsdienu bērni ir fiziski slikti attīstīti un nespēj sportot. “Viņi varbūt nav fiziski tik ļoti spēcīgi, kādi bijām mēs, bet tur jau pirmkārt vainīgi ir datori, telefoni, ēdiens un gaiss, ko elpojam,” norāda G. Juriks.
Par savu skolēnu fizisko sagatavotību direktors rūpējas nopietni. Sākumskolas klasēm viņš pats personīgi vada sporta stundas.

“Direktoram kaut kas ir jāmāca, jo tā tu iepazīsti bērnus. Es, piemēram, mācot sportu pirmajai, otrajai un trešajai klasei, visiem esmu iemācījies vārdus, iepazinis katru un varu parunāties, ja vajag,” skaidro volejbola treneris un sporta skolotājs.

Viņš uzskata, ka viņam ir paveicies, jo dzīvē var darīt to, kas patīk vislabāk. “Strādāšana jeb volejbola mācīšana ir mans hobijs. Spēlēju ne tikai es, bet arī visa mana ģimene, mūsu volejbola dinastija turpinās!”

Raksts no "Kursas Laika" arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 5

priecē !

Malacis Gint, tu esi savā viet\ā !! Turi buru !!

pirms gada, 2019.03.13 08:25

Atmina

Super direktors.Ari Rucavas skola bija direktors Gedimins Salmins un vins vienmer bija sporta kostima!!!Sirsnigs un stingrs fizkulturas skolotajs!!!!Ekskursijas ko vins vadija, nekad nevar aizmirst !!!Visi skoleni vinu cienija!!!Lai vairak tadu direktoru , kas kopa arskolniekiem, nevis stiviem kostimiem un zelta kedes un gredzenos terpti.

pirms gada, 2019.03.15 08:45

Nezināmais

Šis tak mans čoms... Es tak paskaidrojumus rakstu gandrīz katru nedēļas dienu pie viņa :D

pirms gada, 2019.03.16 10:02

Guntars

Jaunībā trenējos ar Tevi kopā vienā sporta zālē.Malacis!

pirms gada, 2019.03.16 22:09

Pāvilostas novadā