FOTO: Ziemupes "KulTūrBode" - kādu to nākotnē redz idejas autores Daiga Kadeģe un Daina Vanaga? 6

Kas lēni nāk, tas labi nāk – tā varētu teikt par “KulTūrBodes” izveidi Ziemupē, bijušā veikala telpās. Ideju par vietu, kur tikties, būt kopā, piedāvāt un iepazīstināt ar īpašo, ko spēj dot Ziemupe un ko savām rokām gatavo uzņēmīgi cilvēki tuvākā un tālākā apkārtnē, realizējušas biedrības “Ziemupīte” pārstāves Daina Vanaga un Daiga Kadeģe.

Savas durvis apmeklētājiem pirmoreiz “KulTūrBode” vēra pērn 9. novembrī, kad viesiem bija iespēja ielūkoties, kas aiz šā nosaukuma īsti slēpjas. Tomēr, kā norāda idejas īstenotājas, šī vieta vienmēr būs ceļā – uz jauno, interesanto, uz pārmaiņām, uz radošiem notikumiem. Dalīties ar savu skatījumu un iesaistīties tās veidošanā aicināts ikviens, kuram ir kāda doma, kas neliek mieru, un ir vēlme to realizēt dzīvē.

Tieši no ziemupnieku un iebraucēju aktivitātes būs atkarīgs, kā nākotnē veidosies un izskatīsies “KulTūrBode”. Jaunās vietas tapšanu biedrības aktīvistes sauc par eksperimentu, kuram “neesam nosprauduši nekādas robežas”. Lielākā vēlēšanās, ko iecerēts paveikt – padarīt Ziemupi interesantu arī ārpus pludmales robežām un nodrošināt, lai šeit rosība būtu visa gada garumā.

Pagaidām iecerēts, ka vasarās tā pildīs veikala funkcijas, taču rudens un ziemas periodā darbosies pārsvarā kā kultūrvieta. Jau pēc pirmajiem darbības mēnešiem redzams, ka interese par vietu ir – cilvēki labprāt ienāk, apskata preci un, ieraugot ko īpašu, arī iegādājas.

Plašāk par "KulTūrBodi" lasiet "Kursas Laika" 16. janvāra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ofigeļi

Paskatieties tikai, kādas cenas salikuši! Tiešām, kāds iedomājas, ka par tamborētu sniegpārsliņu maksās 2 eiras, vai tējas paciņu-4-5 eiro???Jums visi ir mājās? Un tas sortiments-vai tās veikalā pērkamās lietas pamīšus tiek piedāvātas ar pašdarinātajām?

pirms gada, 2020.01.21 19:34

nē nu jā

Jūs kādreiz esat kādu sniegpārsliņu uztamborējis? Ir apjauta, cik ilgā laikā to var uztamborēt? Minimālā algas likme par 1 stundu ir ap 2,5 eiro. Te vēl nāk klāt materiāli, PVN, kaut kādas licences vai tamlīdzīgi, kā nu kurš to kārto. ja negribi, nepērc, bet nerunā lieku.

pirms gada, 2020.01.21 19:45

Skumji

Par cigarešu paciņu noliek piecīti, pa kafiju arī, bet tēja... Tas rada neizpratni. Tas jau sen zināams fakts, ka Latvijā cilvēka darbs netiek auksti vērtēts. Skumji!

pirms gada, 2020.01.21 20:18

?

Kāpēc cenas tā saskrūvētas? Viss ļoti dārgi!!!

pirms gada, 2020.01.21 21:00

tam nē nu jā

Kam tāda bezgaumība vajadzīga? Bildēs redzētie priekšmeti atgādina Sarkanā krusta bodīti, kura pilna nevajadzīgiem un cilvēku izmestiem priekšmetiem. Grūti saprast, kādēļ pasaulē jāvairo m ēsli un kas darās to laucinieču galvās, kuras iedomājas, ka šito varēs notirgot

pirms gada, 2020.01.22 09:27

Inese

... tak nebrauc un neskaties un savu žulti neizgāz tur kur tas izklausās pilnīgi debīli...un kāds te sakars ar lauciniecēm..... un es esmu pilsētniece un prece laba un - iedomājies- pērk to preci.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.22 09:51

Pāvilostas novadā