FOTO: Vērgales muzejs svin 25 gadu jubileju 2

Piektdien, 31. martā, Vērgales muzejs svin dubultu jubileju - senlietu krātuvei aprit 25. gadskārta, bet muzeja dibinātājam Alfrēdam Šnipkem tiks svinēta 85. jubileja. Muzeja vadītāja Mirdza Sīpola priecājas, ka vietējie iedzīvotāji aktīvi iesaistās muzeja dzīvē un padomā, pirms izmet šķietami nederīgas lietas.

1992. gadā Vērgales muzeju dibinājis Alfrēds Šnipke. ''Viss ir iekārtots par kolhoza līdzekļiem. Pamatkrājums ir Šnipkes savākts,'' par muzeja pašiem pirmsākumiem saka tagadējā muzeja vadītāja Mirdza Sīpola. A. Šnipke savas dzīves laikā uzrakstījis arī divas grāmatas par Vērgali un tās iedzīvotājiem. ''Vērgalē šāda grāmata ir katrā mājā,'' pārliecināta ir muzeja krājuma glabātāja Daina Vagule.

Vadītāja uzskata, ka 25 gadu laikā muzejs ir labi apmeklēts un ir pat gadījumi, kad cilvēki uz vienu un to pašu izstādi nāk vairākkārt. Vērgales muzejs lepojas ar dažādām vērtīgām lietām, piemēram, koka gultu, kas ar rokām darināta 1880. gadā, vai sviesta kuļamo, kam ir aptuveni 200 gadi. Reiz šo sviesta kuļamo muzejs aizdevis Liepājas Valsts tehnikumam, kur to izpētījuši topošie pavāri. ''Plānojam uzstādīt arī stelles ar diegiem, lai varam piedāvāt apmeklētājiem radošu darbiņu,'' atklāj muzejnieces.

Plašāk lasiet 30. marta ''Kursas Laikā''!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vecis

Paldies Mirdzai ko viņa dara, tikai jātiek vaļā no viena staigājošā eksponāta.

pirms 4 gadiem, 2017.04.01 08:51

Vecim

Tu jau neesi vecis, bet viena staigājoša klaču bāba :D

pirms 4 gadiem, 2017.04.07 14:22

Pāvilostā