Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Saraiķos apskatāma ekspozīcija "Kurzemes zvejnieka sēta"

Saraiķos "Zariņu" mājas sētā tapusi īpaša ekspozīcija "Kurzemes zvejnieka sēta", kuras pamatā ir Raču ģimenes vēsture. To caur liecībām no mājas bēniņiem, šķūņiem un atmiņām apkopojusi Ilma Ruduša ar vīru Ignatu. "Kurzemes zvejnieka sēta" sākusies ar Ilmas tēva laivu.

Ekspozīcijai ir trīs daļas, kurās caur Ilmas tēva Ernesta Rača dzīvi un darbu izstāstīta arī Latvijas tautas vēsture un mazo zvejnieku likteņi – kā aizliegts doties jūrā, kā atņemtas laivas, paši iesaukti armijā.

I. Ruduša joprojām turpina pierakstīt saraiķnieku stāstus par pagātnes gaitām un stāsta tos ekspozīcijas apmeklētājiem. Tādējādi ir iespējams uzzināt, kāpēc pie zvejnieku mājām augušas apses, stāstu par bēgšanu no iesaukšanas armijā un galvenais, kā izdzīvojusi tēva, Ernesta, laiva un citus stāstus.

Plašāk par "Kurzemes zvejnieka sētu" 4. novembra, "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā