FOTO: Plocē ūdeļu ferma iegūst reālas aprises 1

Pavasarī uzsāktā ūdeļu audzētavas būvniecība Pāvilostas novada Plocē norit pēc plāna. Redzamas jau zvēru novietnes, top administrācijas ēka un ēdiena sadales bloks. Drīz tiks arī asfaltēts ceļš no “Ceļmalniekiem” līdz Grobiņas–Ventspils ceļam, piektdien, 13. septembrī, raksta "Kursas Laiks".

“Celtniecības darbus beigsim septembra beigās, oktobra sākumā, tad sāksies grūtākais un dārgākais posms – ūdeļu māju montāža,” skaidro fermas būvdarbu vadītājs Gunārs Reinsons. “Kursas Laiks” jau rakstīja, ka AS “Grobiņa” Vērgales pagastā būvē jaunu kažokzvēru fermu, lai paplašinātu ražošanas apjomus.

Ar lētāko piedāvājumu būvniecības konkursā uzvarēja Polijas kompānija “Pro-fur Farm Equipment”.

Līgums paredz, ka kažokzvēru audzētavas nodošana ekspluatācijā paredzēta šā gada decembrī. Ja laikapstākļi būs labvēlīgi, pat izdosies apsteigt grafiku, vērtē būvdarbu vadītājs.

Viens no galvenajiem jautājumiem, par ko satraucās Ploces iedzīvotāji, bija Dubeņu pieredze – ka kažokzvēri mēdz izmukt un nodarīt kaitējumu blakus esošo saimniecību mājputniem. “Par to nav jāuztraucas – 70% no betona žoga jau ir uzcelts, visās ejās būs kameras, elektrība,” mierina G. Reinsons.

Saimniecībā būs 5440 zvēru mājiņas, katrā būs pa astoņiem zvēriem.

AS “Grobiņa” valdes priekšsēdētājs Gundars Jaunsleinis apstiprina, ka trīs darbinieki no Vērgales jau vairākas nedēļas iziet apmācību Dubeņos, apmācības būs vēl trijiem. Līdz ar zvēru ievešanu Plocē tiks atklāta arī jauna barības virtuve Liepājā, kas nodrošinās barību zvēriem Plocē, Dubeņos – abās vietās kopā būs ap 200 tūkstošiem barojamu zvēru.

Plašāk "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Bezsirži

Nu tik varēs dzīvniekus mocīt uz nebēdu, ka tik rublis ripo.

pirms 7 gadiem, 2013.09.20 00:23

Pāvilostā