FOTO: Atklātībā laisti "Slēgtās zonas stāsti" 1

Starpnozaru mākslas grupas "Serde" apkopotās tradīciju burtnīcas "Slēgtās zonas stāsti" atklāšanas pasākumā Pāvilostas novada domes zālē sabraukuši bija tie cilvēki, kas dalījās savās atmiņās par Pāvilostas, Akmensraga, Vērgales, Saraiķu un Ziemupes pusē piedzīvoto padomju laikos, pirmdienas, 9. decembra, numurā raksta "Kursas Laiks". Tad šīs vietas bija slēgtā zona, kur pat vietējiem bija jāuzrāda pase ar zīmogu, lai varētu aiziet līdz jūrmalai, kas bija Padomju Savienības ārējā robeža. Visi kā viens atzīst, ka pēc tiem laikiem neilgojas, tomēr savs labums arī bijis – deficīta preces un jautra kultūras dzīve.

Izdevumā publicēti 2012. gada ekspedīcijā iegūtie materiāli, kad tika apsekotas un fotografētas bijušo militāro bāzu vietas un pierakstīti gan aculiecinieku stāsti par ikdienu nesenajā pagātnē (par uzecētu liedagu, trušu barošanu un kartupeļu mizošanu zastāvā, deficītu,  ziņotājiem un viltus spiegiem, dokumentu pārbaudi un fotoaparātu konfiscēšanu, robežsargu kaitināšanu u. c.), gan arī bijušo militāristu atmiņas par darbu Padomju Armijā.

Burtnīca "Slēgtās zonas stāsti" ir jau trīspadsmitā tradīciju burtnīca. Šajā sērijā starpnozaru mākslas grupa "Serde" publicē ekspedīcijās iegūtus materiālus par cūku bērēm, kandžas un alus gatavošanu, tautas medicīnu un citām tēmām.

Plašāk par "Slēgtās zonas stāstiem" lasiet pirmdienas, 9. decembra, "Kursas Laiks" numurā. 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

robe

Ļoti skaisti ka ir cilvēki kuri dalās savās atmiņās, lai veicās

pirms 7 gadiem, 2013.12.09 16:47

Pāvilostā