Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dažus metrus no jūras uzbūvē māju un tiesā apgalvo, ka tas ir kuģis 57

Tā nav māja, tas ir kuģis - tieši šādu atbildi "Kursas Laiks" saņēma par atpūtas namu Pāvilostas novada Sakas pagasta pludmales stāvkrastā, kas, pēc Valsts zemes dienesta kadastra informācijas, atrodas uz valsts zemes, tieši blakus zemes īpašumam "Oļi" netālu no Ulmales. 

"Šo veidojumu stāvkrastā netālu no Ulmales sāka būvēt pirms kādiem gadiem pieciem. Mums pārvaldē bija sūdzība, un atbilstoši reaģējām. Uzlikām sodu par neatļautu būvniecību un likām nojaukt. Sekoja tiesvedība, kurā īpašnieks uzrādīja dokumentus, ka pieminētā būve ir kuģis, un prāvu mēs zaudējām. Arī sods nekāds īpašniekam nebija jāmaksā, un tā nu šī būve stāv kā kuģis jūras krastā," "Kursas Laikam" atklāja Liepājas reģionālās Vides pārvaldes direktore Ingrīda Sotņikova.

Vides pārvaldes iebildumi par to, ka kuģim jālīdzinās kuģim, ka tam jābūt nolaižamam ūdenī un tamlīdzīgi, nav ņemti vērā. Noteicošie bijuši dokumenti, ka tas ir peldlīdzeklis un tādēļ var tikt novietots netālu no jūras.

Kuģis-vasarnīca, pēc "Kursas Laika" novērojumiem, atrodas nepilnus divus metrus no stāvkrasta malas. Ievērojot stāvkrasta izskalojumus visā Kurzemes piekrastē, pilnīgi iespējams, ka tas kādubrīd nonāks arī ūdenī.

Plašāk lasiet 18. janvāra "Kursas Laikā".

Pievieno komentāru

Komentāri 57

Aija

Argods Lūsiņš pēc KNAB datu bāzes ir politiski neviennozīmīgs tips - viena gada ietvaros ziedo gan Vienotībai, gan ZZS, vēl nedaudz atpakaļ arī Saskaņai un radikāli pretējam nacionālajam blokam. Izskatās, ka ziedojumi veikti pēc konrētas vajadzības, nevis politiskas ideoloģijas pārliecības....

pirms gada, 2018.01.18 16:14

pilsonīte

kas pierāda ka par naudu var nopirkt visu:))

pirms gada, 2018.01.18 16:22

Mao

Argods Lūsiņš, tāpat kā jeb kurš manuprāt normāls cilvēks, lai dzīvotu labi, pārticīgi, jā - bagāti un, lai bērniem ar paliktu bagātības, atšķirībā no tūkstošiem citu, rīkojās nevis sēž un ņaud. Politiķi, nevis komersanti, ir vainīgi, ka ceļš uz bagātību un ietekmi ir caur ziedojumiem, ne katrs vēlas nomirt plikadīda būdams. Tāda ir tā skarbā patiesība.

pirms gada, 2018.01.19 10:11

Helga

Nu māja glīta.Ko nepanāk ja ir nauda .Nauda aizmiglo skatu ..Nu šoreiz kuģis.Tik pat labi var but ari lidmašīna.

pirms gada, 2018.01.18 16:35

matrozis

Normāls kuģis, tikai žēl, ka nākošām vētrām aizpeldēs uz neatgriešanos.

pirms gada, 2018.01.18 16:50

dakteris

Vispār tiesnesei vajadzētu nozīmēt psihiatrisko ekspertīzi. Pozitīvas atbildes gadījumā, spriedumu anulēt.

pirms gada, 2018.01.18 17:12

Gaitis Grūtups

Paldies, "Kursas Laiks" Tā gan šķiet "nekaunības aizberga' mazlietiņ redzamā daļa.

pirms gada, 2018.01.18 23:07

Aijaa111

Tev un Kursas laikam vajag nozīmēt nedaudz izglītību.

pirms gada, 2018.01.20 10:51

Elīna

Pie šī īpašuma vasaras periodā nolaižas helikopters izlaižot cilvēkus. Ja nauda nav problēma, tad viss iespējams....

pirms gada, 2018.01.18 17:54

ES

Kuga novietošanai ir jābūt zemes īpašnieka atļaujai. Ja tādas nav, tad kugis jānovāc..

pirms gada, 2018.01.18 18:35

juris

Nu neizskatās gan , ka dažus metrus no jūras.

Bet jautājums jau ir pavisam cits. Kāpēc kādam vajaga tā šmugulēties, kāpēc mūsu valsts neļauj būvēt māju jūras stāvkrastā ? Tas ir jautājums kas būtu jātbild ? Un tad mēs saņemsim atbildi kāpēc mājas īpašnieks ir spiests tiesāties utt.

pirms gada, 2018.01.18 18:40

Kapteinis Jānis

Man gan visdrīzāk liekas, ka tā ir himna ierēdņu armijai. Viņi ielīdīs jebkur, lai tiktu pie centa, tad nu ir radusies himna viņu piemiņai... Apsveicu autoru!

pirms gada, 2018.01.18 20:56

Reālists

Gan jau jūra pēc pārs gadiem ar lielu apetīti to tortes - kuģi noēdīs ;)

pirms gada, 2018.01.18 21:14

Mareks

Tā ir peldošā māja. Viena tāda ir uz ūdens pie līvu ūdens atrakciju parka... Otra ir privātā milzu dīķī, saldus pusē... un trešā pāvilostā... kad tiks pabeigta arī stāvēs uz ūdens... apakšā ir milzu cisternas, pontoni.

pirms gada, 2018.01.18 21:59

OSTAPS BENDERS

9. pants. Tauvas josla
(7) Pēc saskaņošanas ar zemes īpašnieku tauvas joslā ir atļauta:
2) laivu un kuģu pārziemošana, būve un remonts;
(8) Šā panta sestajā un septītajā daļā minētās darbības drīkst veikt, ievērojot vides aizsardzības normas. Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes tauvas joslā laivu un kuģu pārziemošana, būve un remonts, kā arī zvejnieku un ūdenstūristu apmetņu ierīkošana atļauta, ja tas nav pretrunā ar vietējās pašvaldības teritorijas plānojumu.
(9) Dabiskās tauvas joslas platums ir:
3) gar jūras piekrasti — 20 metru.
(12) Tauvas joslas platums tiek skaitīts:
3) jūras piekrastē — no tās vietas, kuru sasniedz jūras augstākās bangas.
P.S. AR zemes īpašnieku VALSTS saskaņots, ievērota vides aizsardzība un teritorijas plānojums -TIESA ir taisnīga

pirms gada, 2018.01.19 01:45

Talkotājs

Pašvaldībai fantāzija nestrādā. Varu ieteikt kādu ideju. Uztaisa talku uz Valsts vai Pašvaldības zemes un īpašniekam nosūta vēstuli ar lūgumu aizvākt uz to laiku savu kuģi, ja ne tad ar buldozeru iestums kuģi jūrā. Lieta darīta????

pirms gada, 2018.01.19 07:15

Cilvēks no malas

Tad cik "gudra un izglītota" ir Tiesa un pārējās instances, ja aklm redzams ka TAS NU NAV UN NEKAD NEBŪS KUĢIS!!!

pirms gada, 2018.01.19 09:02

Viktors

Tiesa notika 2011. gadā, kad tur tiešām laiv stāvēja

pirms gada, 2018.01.19 17:48

Adele

Jālaiž jūrā - tad jau manīs, ir vai nav kuģis!

pirms gada, 2018.01.19 09:02

Mao

Izskatās, ka zem dēļiem patiešām ir apslēpts kaut kas līdzīgs pontoniem vai baržai. Ja tā ir, tātad viss ir likumīgi, ko pasaka arī tiesa. Jeb kurš valsts/pašvaldību mēģinājums izrēķināties ar šādu izveicību un izdomu, kad jeb kurā civilizētā valstī cilvēki dzīvo ne tikai uz baržām, bet arī autobusos un lidmašīnās, ir nepakļāvīgo vietvalžiem vajāšana ignorējot tiesas lēmumu. Žurnālistu un sabiedrības iesaistīšana šajā raganas medīšanā ir zemiska. Sabiedrības iesaistīšanos/pavilkšanos vajāšanā es vispār nekomentēšu, jo nevēlos rupji lamāties, bet aizdomājieties paši - kam jūs esat par sargsuņiem...

pirms gada, 2018.01.19 09:26

Ezis

Tad jau Jurmala Kapu ielaa ari visas divstavigas laivinas noenkurotas kaapu zonaa.....Cik perkami musu tiesnesi-ka prostitutas!!!!!!!!!!! Cik skaisti var apiet buvniecibas atlaujas, kapu zonas aizliegumus, nekystama ipasuma nodoklu nemaksasanu utt..tad jau visas majas deklarejam kaa sunu budas vai malkas skynus...Vai tad neka personigi raidijums sadu temu nevaretu pacelt gaismaa?? labi arste visus sizeta varonus....Latvija, Tu esi iespeju zeme......!!!! Un musu tiesnesi un atbildigie dienesta darbinieki-specialisti humani un lojali...tik maksaaa.... paceliet gaisminjaa kada kugi kspu zona varbut pats atbildigais kas sadu buvi pienemis dzivo???? Cik stavigaa zvejas kugi iemitinajies....

pirms gada, 2018.01.19 12:45

Gita

O! Es domāju, ka tas ir, piemēram, citplanētiešu kuģis...stulbums.

pirms gada, 2018.01.19 14:27

kuģa junga

Kā vispār tas iespējams, ka uz valsts zemes atrodas privātpersonai piederošs īpašums, vienalga - kuģis vai māja? Vismaz būtu jābūt nomas līgumam, vai ne tā? Ko par to saka Ministru kabinets?? Un ko par to saka Pāvilostas būvvalde? Kārtējo reizi viss paies gludi un nevainojami?

pirms gada, 2018.01.19 15:52

Pāvilostas novadā