Aicina pārbaudīties mobilajā mamogrāfā

Liepājas apkaimes novados februārī ieradīsies mobilais mamogrāfs, uz kuru aicinātas ierasties sievietes, lai pārbaudītu savu veselību.

Mamogrāfija ļauj apskatīt katru šūnu un laikus ieraudzīt, vai ir kādas problēmas, tāpēc sievietes tiek aicinātas nepalikt vienaldzīgas un apmeklēt mobilā mamogrāfa busiņu. Pārbaude ilgst astoņas līdz 10 minūtes.

Ļoti bieži sievietes nemaz nenojauš, ka krūtī ir problēma, stāsta mobilo mamogrāfu projekta pacientu koordinatore Jolanta Selezņeva.

Vienu reizi divos gados valsts aicina sievietes pēc 50 gadu vecuma apmeklēt mamogrāfu un krūšu izmeklējumu apmaksā. Uzaicinājums derīgs divus gadus kopš tā izsūtīšanas datuma. 

Sievietes, kuras nav sasniegušas 50 gadu vecumu un saņēmušas uzaicinājumu, pārbaudi var apmeklēt ar ģimenes vai ārstējoša ārsta norīkojumu. Ja ārsts sadarbojas ar Nacionālo veselības dienestu, tad izmeklējums maksā 2,85 eiro. 

Atbildes no mobilā mamogrāfa pārbaudes pieejamas pēc trīs nedēļām kopš vizītes. Tās nodod pacienta ģimenes ārstam vai nosūta uz mājām ierakstītā vēstulē.

UZZIŅAI:
* Uz mamogrāfa pārbaudi obligāti jāpierakstās iepriekš pa tālruni 67142840 vai 27866655. “Veselības centra 4” mobilais mamogrāfs ieradīsies:
Pāvilostā – 3. februārī Lejas ielā 10;
Priekulē – 5. februārī Aizputes ielā 5;
Vaiņodē – 6. februārī Raiņa iela 1a;
Aizputē – 19. februārī Katoļu ielā 1.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā