No 1. marta alkoholiskie dzērieni kļūs dārgāki

Akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanas rezultātā no šodienas alkoholiskie dzērieni kļūs dārgāki, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID).

VID aprēķinājis iespējamo ietekmi uz alkoholiskā dzēriena cenām mazumtirdzniecībā. Pēc VID aplēsēm, puslitram alus (5%) cena kāps par diviem centiem, pudelei vīna (0,75 l) - par astoņiem centiem, puslitram degvīna (40%) - par 41 centu, vēsta LETA.

VID informēja, ka, īstenojot samērīgu un pakāpenisku akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanas politiku, 2019.gada 1.martā mainās akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem, tajā skaitā alum. Līdz ar to Latvijā piemērojamā akcīzes nodokļa likme stiprajam alkoholam būs līdzvērtīga Lietuvā piemērojamai nodokļa likmei, taču salīdzinājumā ar Igauniju tā saglabāsies būtiski zemāka.

VID atgādina, ka šodien visiem alkoholisko dzērienu tirgotājiem jāveic alkoholisko dzērienu inventarizācija, normatīvajos aktos noteiktajā termiņā jāiesniedz VID akcīzes nodokļa starpības aprēķins un jāsamaksā akcīzes nodokļa starpība par krājumā esošajiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas