"Zeltniekos" Jūrmalciemā valda īsta postaža; pašvaldība vaino pārvaldniekus

Jūrmalciemā īpašumā “Zeltnieki” dažu mēnešu laikā uzdarbojušies zagļi – padomju gados celtā ēka pamatīgi izpostīta. Valsts īpašuma pārvaldnieki pienācīgi neuzrauga to, uzskata kaimiņi un pašvaldības pārstāvji. Par to šodien raksta laikraksts "Kursas Laiks".

Pie padomju laiku celtnes ik pa brīdim piestājot busiņi, “strādā” brigādes – jauc ēku un automašīnās lādē dažādus celtniecības materiālus, metālu, izbraukā teritoriju. Esot saukta arī policija. “Zagšana notiek visu acu priekšā, skaidrā dienas laikā. Tur jau ir kā Karostā – pilnīga bezdarbība! Visi zina, bet neviens neko nedara,” uzskata Juris Jaunzems, kura dēlam kaimiņos “Zeltniekiem” ir privātīpašums.

“Zeltnieku” īpašnieks ir Finanšu ministrija, 2,3 hektāru lielais īpašums nodots VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdījumā.

Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis norāda, ka īpašnieki tiek informēti par situāciju, taču “nereaģē, kā vajadzētu”.

“Tiesiskā valdītāja iesnieguma nav”, apgalvo A. Petermanis. Valsts policijas inspektors postītājiem sastādījis divus protokolus, taču īpašnieks nav norādījis zaudējumu vērtību. Nīcas novada Būvvalde risinot jautājumu par nelikumīgu ēku nojaukšanu, taču nav skaidrs, vai un kam sastādīt pārkāpumu protokolu. Jautājumu plānots skatīt Nīcas novada Administratīvajā komisijā.

VNĪ Liepājas filiāles direktors Juris Peksis esot gatavs sniegt paskaidrojumus, ja Nīcas novada Administratīvā komisija to prasīs.

Būvvalde jau pirms mēneša esot informēta, policijai nodots iesniegums, norādīti arī zaudējumi, pašlaik notiekot izmeklēšana, skaidro J. Peksis.

To, ka situācija ir sarežģīta, viņš nenoliedz. Īpašums zemesgrāmatā reģistrēts 2002. gada martā, tā paša gada maijā tas iznomāts SIA “Tirgonis”. Nomas maksa iepriekš maksāta regulāri, taču nekādi ieguldījumi attīstībai neesot veikti – nomniekiem neesot intereses ieguldīt, ja pēc tam nepastāv iespēja īpašumu izpirkt, situāciju ieskicē J. Peksis. Pēc firmas maksātnespējas procesa ierosināšanas nomas maksājumi vairs nav veikti, tāpēc pagājušā gada nogalē līgums ar SIA “Tirgonis” vienpusēji pārtraukts. Īpašuma sakārtošana prasa prāvus ieguldījumus – lai ēku nojauktu atbilstoši visām likuma prasībām, īpašnieks nonāk mīnusos, atklāj VNĪ pārstāvis.

Pievieno komentāru

Nīcā