Zane Ansule kultūras dzīvi grib rosināt visos deviņos Nīcas novada ciemos 3

Pēc astoņiem Rīgā pavadītiem studiju un darba gadiem Zane Ansule atgriezusies savu vecvecāku dzimtajā pusē Nīcā, kur strādā par novada kultūras centra pasākumu organizatori. Viņas vēlme ir mudināt cilvēkus no pūralādes celt ārā stāstus, stiprināt Nīcas novada zīmīgākās un atpazīstamākās tradīcijas, nesot tās tālāk pasaulē.

Nīcas novada pasākumu organizatores amatā Z. Ansule strādā trīs mēnešus. Izturot vairāk nekā desmit pretendentu konkurenci uz amata vietu, darbu Nīcā viņa ieguvusi novembrī – laikā, kad priekšā gada nogales pasākumi un jāplāno nākamā gada norises un budžets. Tās bijušas īstas ugunskristības.

“Esmu liepājniece, bet ar saknēm Nīcā – šī ir manu vecvecāku dzimtā vieta. Pēc vidusskolas Liepājā uzreiz aizgāju uz Rīgu studēt, bet sekoju līdzi notikumiem arī šeit. Bija doma uz Nīcu pārcelties atpakaļ šajā vasarā. Nāca darba piedāvājums, un sapratu – pārcelšanās būs ātrāka un vieglāka, ja uz vietas ir darbs.” Nedēļas laikā Z. Ansule atgriezusies no Rīgas un atkal kļuvusi par nīcenieci.

“Mērķis ir atklāt Nīcas novada esenci un nest to tālāk. Ir lietas, kas jāizceļ no pūralādes, arī kāzas Nīcā," stāsta Z. Ansule. Viņa piebilst, ka
novadā ir deviņi ciemi – jādara tā, lai visi tiktu aptverti.

Visu sarunu ar Zani Ansuli un viņas iecerēm lasiet "Kursas Laika" 14. marta numurā!


Pievieno komentāru

Komentāri 3

šausmas

Tikkai ši Dāma nekko nav noorganizējusi,nevienu pasākumu!!!

pirms gada, 2019.03.16 09:48

Diāna Ansule daudz labāka un vadīja pasākumus.

Nīcas domei tādi jauni patīk kas neko neprot. Viegli var tikt galā un galvenais lai nerunā pretī.

pirms gada, 2019.03.17 07:09

iegriežos kultūras namā

Stumjama un grūžama.Knapi pīkst.

pirms gada, 2019.03.19 10:10

Nīcas novadā