Zaharjins šodien iesniegšot papildu dokumentus, kuri apliecināšot: viņš neesot tik vainīgs 1

Šonedēļ veiktajā pārbaudē AS "Liepājas metalurgs" akcionāram, miljonāram piederošajā jūras krastā esošajā villā "Marijas" veiktajā pārbaudē konstatēts, ka Aizsargjoslu likums ir pārkāptas, apliecina Valsts vides dienesta Liepājas reģionālās vides pārvaldē (LRVP). Pārbaudes akts tiks parakstīts šodien, 20. aprīlī, jo īpašnieks solījis iesniegt vēl papildu dokumentus, šodien vēsta laikraksts "Kursas Laiks". 

Ar S. Zaharjina sniegtajiem dokumentiem tikšot apliecināts, ka viņš "neesot tik vainīgs, par kādu publiski tiekot pataisīts", informē Valsts vides dienesta LRVP direktora vietnieks Roberts Bērziņš.

Kā ziņots, TV3 raidījums "Nekā personīga" atklātībā izcēla to, ka piejūras īpašumā "Marijas" Nīcas novadā sešu būvju vietā uzceltas 13. Nekustamā īpašuma inventarizācijas plāns licis secināt, ka sākotnējā apbūves platība pārsniegta gandrīz piecas reizes, kas ir pretrunā ar Aizsargjoslu likumu, kurā noteikts: rekonstruējot 300 metru piejūras joslā esošās ēkas, tās nedrīkst pārsniegt iepriekšējo būvapjomu.

Uz jautājumu, vai Būvvaldes pienākums nebija pamanīt neatbilstības likumdošanai, R. Bērziņš atbild: "Būvvaldei tas bija jāpamana."

A. Petermanis uzsver: Būvvaldes vadītājs O. Dejus deputātiem sniedzis pārliecinošus argumentus, ka būvniecība "Marijās" notikusi atbilstoši normatīvajiem aktiem. A. Petermanis uzskata, ka TV3 žurnālistam Sandijam Semjonovam esot "mītiska izpratne" par šo jautājumu.

Šobrīd, kad pagājis jau vairāk nekā gads, kopš būves nodotas ekspluatācijā, atbildīgās institūcijas var vien konstatēt faktu, raksta "Kursas Laiks".

Ar novada Būvvaldes vadītāju Oskaru Deju laikrakstam vairāku dienu garumā nav izdevies sazināties. Pieņemšanas dienā Nīcas novada domē, pēc pašvaldības darbinieku sniegtās informācijas, viņš bija devies uz semināru Rīgā. O. Dejus mobilā tālruņa numuru visi uzrunātie atteicās izpaust vai teicās to nezinām. Uz elektroniski nosūtītajiem jautājumiem tika atsūtīta formāla atbilde Nīcas novada domes vārdā ar normatīvo aktu uzskaitījumu, kas ņemti vērā būvniecības procesā un pieņemot būves ekspluatācijā.

O. Dejus atbildība netiek vērtēta. Gluži otrādi – tiek apsvērta iespēja piedāvāt viņam pilnas slodzes darbu ar izdevīgākiem nosacījumiem nekā līdz šim, informē A. Petermanis.

Uzmanību jautājumam pievērsusi arī "Sabiedrība par atklātību "Delna"".

Plašāk lasiet šodienas, 20. aprīļa, "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Nīcas novadā