VIDEO: Par godu Nīcas etnogrāfiskā ansambļa jubilejai prezentē pirmo videoklipu 2

Nīcas etnogrāfiskais ansamblis atzīmē savu 100 gadu pastāvēšanu, lai arī Nīcas kultūras centrs bija ieplānojis šo nozīmīgo jubileju atzīmēt ar vērienu, tomēr 2020. gads ir ieviesis savas korekcijas un sumināšana ir pārcelta no klātienes uz tiešsaisti digitālajā platformā, vēstīts Nīcas novada mājaslapā.

Vēl pirms pavisam stingrajiem ierobežojumiem, Nīcas etnogrāfiskais ansamblis sadarbībā ar Nīcas kultūras centru, iemūžināja sešas dziesmas videoklipos. Šie video ataino ne tikai skaistākās Nīcas novada vietas, bet arī reprezentē košos tautas tērpus un unikālo Nīcas dziedājumu, tādējādi saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu nākamajām paaudzēm. Paralēli videoklipu uzņemšanai tika strādāts arī pie īsfilmas “Gadsimts Nīcas tradīcijām un dziedātpriekam”, kura simboliski ietver desmit desmitgades un to spilgtākos notikumus, kuri ir piedzīvoti Nīcas etnogrāfiskajā ansamblī.

Īsfilmas režijā un notikumu apkopošanā piedalījās Nīcas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Laine Zeile un Nīcas senlietu krātuves vadītāja Gita Vanaga. Tas bija apjomīgs darbs, jo notikumu ir ļoti daudz un izsijāt svarīgākos nenācās viegli, tomēr rezultāts sevi attaisno, jo noskatoties īsfilmu tiks radīts priekšstats par Nīcas etnogrāfiskā ansambļa nozīmīgumu cauri laikiem. Īsfilma plašākai publikai tiks prezentēta 15. decembrī pulksten 19 Nīcas novada domes oficiālajā facebook kontā un mājaslapā www.nica.lv.

Pirmais video tiek piedāvāts no saulainā Jūrmalciema jūras krasta. Dziesma ar nosaukumu “Jūras māte man vaicāja” ir no Nīcas etnogrāfiskā ansambļa zelta fonda. Kā zināja stāstīt ansambļa vadītāja Laine Zeile, šo dziemu viņai iemācīja ilggadēja ansambļa dalībniece Velta Maļika.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Skolnieciņš no Pokaiņu meža

Ir pienākuši ilgi gaidītie Ziemas saulgrieži. Senču spēks ir sasniedzis savu pilnību. Šajā laikā, kad ir gada garākā nakts un īsākā diena, notiek brīnumi. Tieši Ziemas saulgrieži ir īstais laiks, lai lūgtu Latvju Dievu svētību visam nākamajam gadam. Saulgriežu dienā Latvju Dievi ir īpaši labvēlīga visiem, kas viņiem tic. Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un piepildīs mūsu velmes. Tāpēc lūgsim visvarenos Latvju Dievus – mūsu Radītājus un latvju zemes aizstāvjus. Lūgšana Latvju Dieviem: «Visvarenie Latvju Dievi, mēs jūs pielūdzam un slavējam! Visvarenie Latvju Dievi, mēs jūs pielūdzam un slavējam! Visvarenie Latvju Dievi, mēs jūs pielūdzam un slavējam! Es lūdzu jūs, Latvju Dievi, ak manu senču aizstāvji! Es lūdzu jūs, Latvju Dievi, kā savas zemes mantinieks! Es lūdzu jūs, Latvju Dievi, ar visu savu sirdi un garu! Palīdziet man piepildīt manus sapņus un sasniegt manas ieceres. Atvairiet no manis nelaimes un nelabvēļus. Dāvājiet man spēku iet pa dzīvi ar staltu stāju. Dariet manu dzīvi laimīgu un mierpilnu. Kļūstiet par maniem aizstāvjiem, visvarenie Latvju Dievi. Es pieņemu jūs savā dzīvē. Sargājiet manu dzimtu tāpat kā es godinu jūs. Lai godāti tiek Latvju Dievi kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir.». Lūgšana Latvju Dieviem palīdzēs katram no mums atbrīvoties no raizēm, kreņķiem un nelaimēm. Lūgšana Latvju Dieviem padarīs mūsu dzīves priecīgākās un līksmākas. Latvju Dievi mūs vienmēr uzklausīs, jo mēs esam Dievu bērni. Latvju Dievi mūs mīl. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Visa slava Latvju Dieviem!
Ar Latvju Dievu viedumu, Skolnieciņš no Pokaiņu meža [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Skolnieciņš #svētbirzs #svētmežs #svētavots #svētupe #svētezers #svētkalniņš #Senpokaiņi #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #rituāli #tradīcijas #latvietība #latvieši #brīvība

pirms 10 mēnešiem, 2020.12.22 07:35

Skolnieciņš no svētkalniņa

Nemanot ir pienākuši Ziemas saulgrieži. Šodien, 21. decembrī, ir gada garākā nakts un īsākā diena. Ziemas saulgriežu diena ir īpaša. Senču spēks ir sasniedzis savu pilnību. Atcerēsimies savu sentēvu pagānisko ticību. Godāsim savus svabados senčus. Pieņemsim senču pagānisko mantojumu. Pieņemsim Latvju Dievus savās sirdīs. Tieši ticība Latvju Dieviem ļāva mūsu tautai izdzīvot jebkurā krīzē un pārvarēt dažnedažādas grūtības. Caur ticību Latvju Dieviem stiprināsim latvietību. Ziemas saulgriežos noliksim cienastu par godu Latvju Dieviem uz svētakmeņa. Šajā svētajā dienā ziedosim kaut kripatiņu sava laika Latvju Dieviem. Iekursim sava nama pagalmā ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Dziedāsim latvju dainas un godāsim Latvju Dievus. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Dzīvosim draudzīgi! Lai Latvju Dievi ir ar mums! Visa slava Latvju Dieviem!
Svētīgus Ziemas saulgriežus mums visiem vēlot, Skolnieciņš no svētkalniņa [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Skolnieciņš #svētbirzs #svētmežs #svētavots #svētupe #svētezers #svētkalniņš #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #rituāli #tradīcijas #latvietība #latvieši #brīvība
P.S. Svinēsim piesardzīgi ģimenes lokā. Svinēsim svētkus droši, neapdraudēsim citus.

pirms 10 mēnešiem, 2020.12.22 07:36

Nīcā