VIDEO: Bernātos liesmas noposta divas ēkas; izdegusi apkārtne pie Skatres baznīcas 6

Ceturtdienas, 4. aprīļa, vakarā ugunsgrēks izcēlās Nīcas novada Bernātos, kur dega kūla un mājas.

"Jaukais vakars mūsu pusē izrādījies diezgan skumīgs, baisa nelaime skaistajos Bernātos - liesmas nopostījušas mājas un izdegusi apkārtne pie pašas Skatres baznīciņas. Lai arī glābēji paglābuši apkārtējo apbūvi un nav atkārtojusies drausmīgā Papes ciema izdegšana, neizskatās labi - cilvēki palikuši bez mājām, uz vietas atsteigušies arī mediķi, apkārt viss melns," sociālajā tīklā "Facebook" raksta Aigars Prūsis.

Viņš norāda, ka degšana bijusi tik nopietna, ka dūmu vāli bija redzami gan Liepājā, gan vēl tālāk pāri ezeram Otaņķos. Palīgā Liepājas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam bija atsteigušies pat brīvprātīgie ugunsdzēsēji no Grobiņas novada. Kārtējo reizi grobiņnieki atgādina, cik svarīga ir brīvprātīgo kustība.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše portālam apstiprināja, ka Bernātos dega kūla un divas ēkas.

Vairāk informācija par notikušo ugunsnelaimi sekos.  

Pievieno komentāru

Komentāri 6

xxx

Kamēr tos svilinātājus bargi nesodīs, nekas nemainīsies, ja viņi nodedzina savas mājas, tad jau sodu ir saņēmuši, ja cietuši ir citi, tad tos pirmos cietumā un atmaksāt visus zaudējumus!

pirms gada, 2019.04.04 23:39

Ddb

Sodi ir bargi,bet pierādīt svilinātāju ir grūti,ja nenoķer pie rokas

pirms gada, 2019.04.05 08:28

r

Tajā pusē ir Bernātu nekoptākie īpašumi ~kādas 3 pamestas mājas un visas ceļa malā.
Īpašnieki laikam gaida kad īpašumiem cenas uzaugs debesīs un īpašumums nekopj. Nīcas pašvaidībai ir jāsoda visi nepļauto īpašumu īpašnieki + paaugsināts NI.

pirms gada, 2019.04.05 08:29

yrjtue

Iespējams blakus degumam ir vēl viens nekopts īpašums kas pieder ceļa otrā pusē skaistajai brīvdienu mājas īpašniekiem.

pirms gada, 2019.04.05 08:31

××××

Ja nemaldos sacis dekt jumts. Un tas nav no kulas dedzinasanas. Iespejams ir vainigs ari skurstenis kas nav tikt iztirits. Un iespejams , ka vakar bija paliels vejs, uguns parmetas ari uz blakus esosas izkaltusas zales.

pirms gada, 2019.04.05 09:54

h

Ja blakus īpašumi būtu sakopti tad iespējams uguns neizplatītos. Nodega 2 mājas.

pirms gada, 2019.04.05 10:59

Nīcas novadā