Var nolūkot idejas kāzām

Līdz 10. septembrim iespējams aplūkot Nīcas Senlietu krātuvē iekārtoto izstādi, kurā apskatāmi dažādi ar kāzām saistīti priekšmeti. Izstādi "Augusts – kāzu mēnesis" novada iedzīvotāji cenšas vēl papildināt.

Augusts ir iecienīts mēnesis kāzu rīkošanai, tādēļ radusies iecere sarīkot izstādi, stāsta Nīcas novada speciāliste tūrisma un vides jautājumos Dace Vecbaštika. Izstādē var apskatīt dažādu laikmetu līgavu kleitas un plīvurus. Kā vecākā varētu būt kleita no 1916. gada, stāsta D. Vecbaštika. Vēl skatāmas kleitas no 20. gadsimta 30. un 40. gadiem, ir arī jaunāku laiku svētku tērpi. Turklāt izstādīts arī līgavaiņa uzvalks.

Vēl Nīcas novada ļaudis rāda lietas, kas kļuvušas par kāzu tradīciju daļu – ielūgumus, goda grāmatas, afišas, pušķus. Aplūkojams arī meitu pūrs. Plašā klāstā skatāmas arī fotogrāfijas, kas tapušas dažādos laikos.

Speciāliste tūrisma jautājumos atzīst, ka novadnieki gatavi papildināt ekspozīciju, ja pamana, ka viņu mājās saglabājies kaut kas tāds, kas vēl izstādē nav izlikts. Pēc izstādes noslēguma tai atvēlētie priekšmeti gan tiks atgriezti to īpašniekiem.

No Jūrmalciema apskatīt izstādi novada centrā ieradusies Zigrīda Inge. Viņa atzīst, ka redzētais šķiet ļoti interesants. Var pētīt fotogrāfijas, lietas, kas tiek izmantotas kāzu rituālos. Viņu interesējot arī tas, kā tradīcijas mainās, vai tas, kas bijis agrāk, pārceļo uz mūsdienām. Izstādē ir ko pētīt stundu vismaz, nosmej jūrmalciemniece.

Pievieno komentāru

Nīcā