Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzvarētāja trīs stundās salasa vairāk nekā četrus kilogramus melleņu 2

Jūrmalciema kāpās 18. jūlijā aizvadītais trešais Melleņu lasīšanas čempionāts īpašs ar to, ka bija visvairāk ogotāju, visvairāk salasīto ogu un visvairāk gados jaunu, čaklu lasītāju. Viņi bija mērojuši ceļu no Rīgas, Liepājas, Durbes, Grobiņas, Priekules un Nīcas novadiem.

Divdesmit deviņi lasītāji trīs stundās kopā salasīja 61,285 kilogramus melleņu. Ar pilnākajiem traukiem no meža atgriezās pieredzējusī ogotāja kalnišķniece Dzintra Pļavniece. Viņas ogu svars – 4,544 kg. Dz.Pļavniecei bija izdevies atrast arī lielāko ogu – 1,229 cm diametrā. Otro vietu nopelnīja iepriekšējo gadu uzvarētāja liepājniece Vera Fomina ar 3,747 kg ļoti tīri lasītu ogu, bet trešā vieta – durbeniecei Lilitai Lauraitei ar 3,696 kg melleņu. Jāpiebilst, ka ogas tika lasītas bez tehniskām palīgierīcēm. L.Lauraite savas prasmes godam nodemonstrēja jau pirmajā disciplīnā, visātrāk pielasot plastmasas ogu glāzīti pusdienu maltītei, tādējādi gūstot uzvaru nominācijā „Ašākais ogotājs”.

Uz balvām nominācijā „Skaistāk noformētais groziņš” pretendēja vairāk nekā puse čempionāta dalībnieku – groziņi un spainīši bija cits par citu skaistāki, noformēti ar radošu izdomu un rūpību. Pēc nopietnām diskusijām vērtēšanas komisija nolēma pasniegt divas „tautu draudzības” godalgas – senlatviskā tāšu groziņa lietotājam Jānim Ķaupelim un tatāru nacionā noformējuma groziņa īpašniecei Innai Meškovai. Uz nomināciju „Dūšīgākā komanda” pretendēja piecas komandas trīs cilvēku sastāvā. Summējot kopējo trijnieka ogu svaru, par dūšīgākajiem tika atzīti kalnišķnieki – Dzintra Pļavniece, Jānis Ķaupelis un Irēna Rāte. Nominanti saņēma ogātājiem noderīgas balvas – skaistus grozus, cukuru un koka karotes ievārījuma gatavošanai, un recepšu grāmatas.

Kamēr ogotāji steidza pildīt savus traukus, Jūrmalciema „Aizjomietes” dalībniekiem sarūpēja garšīgas pusdienas – melleņu klimpu zupu un badapankūkas ar melleņu ievārījumu, ko čaklie lasītāji notiesāja ar gardu muti.

Liela daļa Melleņu čempionāta dalībnieku pasākumā piedalījās jau atkārtoti un šoreiz bija paņēmuši līdzi radus un draugus. Daži ceļu uz mežu šāda pasākuma ietvaros mēroja pirmo reizi un jutās apmierināti.  Laika apstākļi ogošanai bija ideāli un apbalvošana noslēdzās līdz ar pirmajām lietus lāsēm. Vairums atzina, ka arī turpmāk labprāt piedalīsies čempionātā, jo ieguvēji bija visi – mājās ikviens atgriezās ar paša salasītājām ogām. Tika ieteiktas vairākas labas idejas turpmākajām sacensībām.

Par pasākuma norisi rūpējās un vērtēšanā iesaistījās Inita Ķaupele un biedrība „Kalnišķu Īves”, Diāna Ansule, Guntars Miezītis, Gunita Šime, Jūrmalciema „Aizjomietes”, uz pasākuma vietu aizvizināja Edgars Priede. Pasākumu atbalstīja Nīcas novada dome.

Gunita Šime, sabiedrisko attiecību speciāliste   


FOTO šeit.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

xxx

nu tad nav par ko uztraukties

pirms 4 gadiem, 2015.07.19 07:46

Nīcas novadā