Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trīs stundās salasa vairāk nekā sešus kilogramus melleņu 2

Jūrmalciema kāpās 16. jūlijā notika ceturtais Melleņu lasīšanas čempionāts.  Liela daļa dalībnieku pasākumā piedalās atkārtoti, kopā divdesmit četri čakli ogotāji no Rīgas, Liepājas, Durbes un Nīcas novada, informē Nīcas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunita Šime.

Pa visiem trīs stundu laikā salasīja 50.253 kilogramu melleņu, vidēji katrs – vairāk nekā divus kilogramus. Rīdzinieks Jānis Simanovičs ceļu uz Melleņu čempionātu Jūrmalciemā mēro katru gadu un allaž ir starp čaklākajiem lasītājiem, taču šī ir pirmā reize, kad viņš izcīnīja 1. vietu, pie tam ar ievērojamu pārsvaru – 6.072 kg. Savus panākumus viņš skaidro ar to, ka jāsalasa priekš visiem mazbērniem, un to viņam esot daudz. Otro vietu atkārtoti ieguva liepājniece Vera Fomina ar 5.345 kg ļoti tīri lasītu ogu, trešā vieta kalnišķniecei Dzintrai Pļavniecei – 4.525 kg melleņu.

Jāatzīmē, ka ogas tika lasītas bez tehniskām palīgierīcēm. Lielāko ogu – 14.09 mm diametrā atrada Jeļizaveta Fomina. Durbeniece Lilita Lauraite un Gunta Šlosberga saņēma balvas par oriģinālākajiem ogu traukiem, ko balsojot noteica paši dalībnieki. Visātrāk plastmasas glāzīti ar ogām pusdienas melleņu ķiļķēniem salasīja Dzintra Pļavniece, nopelnot balvu kā „Ašākais ogotājs”. Šā gada jaunums bija konkurss par ātrākā melleņu ēdāja titula iegūšanu. Vislabāk veicās liepājniecei Iveti Eglītei – viņa  100 gramus melleņu ar dakšiņu spēja izēst īpaši prasmīgi. Laura Marta Jansone saņēma specbalvu kā visjaunākā ogu lasītāja.     

Nominantiem tika pasniegtas ogotājiem noderīgas balvas – skaistas māla bļodas, recepšu un padomu  grāmatas.

Īpaši noskumuši neizskatījās arī tie, kas šoreiz palika bez balvām, jo galu galā katrs veda mājās paša salasītās ogas. Visi bija jauki pavadījuši rīta cēlienu svaigā gaisā, jaukā mežā, draudzīgā kompānijā un neiztrūkstoši baudījuši Jūrmalciema „Aizjomiešu” lauku virtuves piedāvājumu – melleņu klimpu zupu un badapankūkas ar dažādiem ievārījumiem.

Par pasākuma norisi rūpējās un vērtēšanā iesaistījās pasākuma idejas autore Inita Ķaupele, Diāna Ansule un Gunita Šime, uz ogošanas vietu aizveda Edgars Priede. Pasākumu atbalstīja Nīcas novada dome.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

NOVADNIECE

MALACIS DZINTRA ! PRIEKS PAR TAVU UZVARU !

pirms 2 gadiem, 2016.07.19 09:26

Kipo

Ar rokām 3 stundu laikā spēja 5-6 kg salasīt. Ar labi.

pirms 2 gadiem, 2016.07.22 17:02

Nīcas novadā