Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiek pie malkas pret paša gribu 9

Nīcenieks Gunarts Sapats pārvedis mājās bērzus, kurus gatavos malkai. Taču tas nav noticis tāpēc, ka būtu radušās grūtības ar kurināmā sagādi – tie nozāģēti bez saimnieka ziņas, ar atrunu “ceļmalas tīrīšana”.

 

Barbariski noposta skaistumu

Bērzi auguši vismaz pārdesmit gadus, veidojuši skaistu ainavu un bijis sava veida drošības garants nebaltai dienai, stāsta nīcenieks G. Sapats, kura īpašums “Bites” atrodas līdzās Liepājas–Klaipēdas šosejai. Vairākas reizes iepriekšējos gados tīrītas ceļmalas, taču nekad zāģeri nav apskādējuši skaistos kokus, kas aug G. Sapatam piederošajā īpašumā.

Pagājušajā nedēļā saimnieku gaidījis nepatīkams pārsteigums – viņš ieraudzījis, ka šosejas malā pēc tīrīšanas skatam pazuduši ne tikai krūmi, bet nozāģēti arī bērzi. “Nekādas saskaņošanas nebija, tikai “rukāja vaļā”. Manu skaistumu barbariski nozāģējuši. Galvenais – izzāģējuši tieši resnos,” skumji secina G. Sapats.

Arī kaimiņiene Anna Cērpa sašutusi, ka skaistā ainava ceļa malā nu ir stipri cietusi. Nīceniece novērojusi, ka nekad koki nav bojājuši redzamību, nelaimes uz ceļa to dēļ nav notikušas. “Neviens nav nosities un avarējis. Ja kas ir noticis, tad tas bijis ātrās braukšanas, ne jau bērzu dēļ,” saka A. Cērpa.

Tīra vairāk nekā atļauts

Saimnieks, ieraudzījis nelaimi, gājis runāties ar zāģeriem. Tie teikuši, ka viss ir likumīgi un firmas īpašnieks gribot kokus izmantot šķeldošanai. Uzņēmējs apgalvojis, ka viss ir saskaņots ar darbu pasūtītājiem – VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC). Līgums ļaujot ceļmalu tīrīt 13,5 metru platumā no ceļa ass. G. Sapats pats pārmērījis, cik tālu tīrīts – viņam sanākuši 20 metri.
 
Noskaidrot situāciju klātienē ieradusies arī LVC Liepājas nodaļas vadītāja Baiba Kampmane. “Nevar īsti saprast, vai tas ir kaimiņu kašķis, dabas aizstāvju rūpes par ainavu vai interese par kokmateriāliem,” viņa komentē redzēto.

B. Kampmane pastāsta, ka autoceļa uzturēšanas nolūkā par valsts autoceļa aizsargjoslas attīrīšanu no krūmiem un kokiem slēgts līgums ar Otaņķos reģistrētu uzņēmumu SIA “Arsa-1”, kura īpašnieks ir Aivars Baltais. Uzņēmējiem dota standartatļauja, kas nosaka to, ka minimāli pieļaujamā attīrāmā josla ir 13,5 metri no ceļa ass, skaidro LVC pārstāve.

Zemes robežu noteikšanas akts paredz, ka īpašuma robeža iet pa grāvja vidu, tādēļ uzņēmējs varēja tīrīt visu bez rūpēm līdz grāvja vidum, uzsver B. Kampmane. Taču jautājums esot par to, vai ceļmalas tīrītājs varēja savākt nocirstos kokus, ja tie pieder citam īpašniekam.

Kašķi tomēr necels

Īpašnieks G. Sapats saka, ka savus kokus ir dabūjis, ceļmalā izcirstos krūmus sadedzinājis, kā tas paredzēts noteikumos. Kašķi necelšot – tas neesot viņa dabā. Taču esot žēl, ka skaistie koki ir nocirsti, arī ainava tagad vairāk līdzinās tuksnesim un jūras vējus nekas vairs neaizkavē.

Nu koku zāģēšana ceļmalā apstājusies. Taču nīcenieks pieļauj, ka citi īpašnieki vēl nemaz nezina, ka arī viņiem piederošajās teritorijās koki nocirsti, jo tuvumā esot nomas zemes, kuru īpašnieki dzīvo Liepājā.
 
 
 

Pievieno komentāru

Komentāri 9

emaisutGriese

kX2S7f http://karenmillenshops.webs.com bS6D2l karen millen online fA6B0q karen millen outlets iO8H3k
aX9Z4q http://karenmillenviponline.co.uk gY8X8s karen millen uk yL5I8z karen millen dresses outlet fH6K8h
oZ2W7h http://mjknhboollo.webnode.fr nT4G1t sac longchamp uQ8G9b sac longchamp pas cher cG9Q5s
yC6G9b http://karenmillenssale.webs.com gR4E4o karen millen sale uk yZ7W0v karen millen sale uk lK4U1j
kY7C3y http://louboutinonsales.webs.com xP2D6i christian louboutin sale vW7Z7q christian louboutin sale oO6O6l

pirms 6 gadiem, 2013.05.09 17:40

liapyEpisee

oV3K4w http://longchampsoldes2013.webnode.fr aJ3T5s longchamp soldes oG4U5b longchamp soldes
oH4K7c http://www.ghdsstraightenersforuk.com yK8R8j cheap ghd straighteners uk iN6Z6a ghd hair straighteners
cE1P3p http://karenmillenoutlets.webeden.co.uk bF1R7a karen millen dresses outlet gD2B2y karen millen dresses uk
xL1H2q http://www.frsaclongchampssoldes.com rG2F4b longchamp soldes qG8M5i sac longchamps
iU3I0e http://straightenerhair.blogspot.com zX8S9s ghd outlet jJ9K4o ghd uk

pirms 6 gadiem, 2013.04.24 15:21

emaisutGriese

fZ2W2o http://isabelleshops.webnode.fr fM7L3a isabel marant pM1U7d isabel marant sneakers pX8Z0y
vW5H6c http://bagoutlet.tumblr.com hE5Q4n michael kors outlet kM9C5g michael kors handbags hV7R3h
fB6N5q http://shoeshops.tumblr.com oK2L5j christian louboutin shoes bJ2Q4q christian louboutin shoes bY9B6q
dB5H3w http://longchamppliage2.webnode.fr/ eA4K9h sac longchamp tV4C1x sac longchamp mW1E6o

pirms 6 gadiem, 2013.03.31 23:29

es

Sapata kungs šos faktus nekaunīgi sagrozija sev izdevīgā skatā. Pieprasot robežplānu Sapata kungs neuzrādija. Iegūstot robežplānu no zemes dienesta koki piederēja ceļa tauvas joslai. Līdz ar Sapata kungs bija nekaunīgi apmelojis darba izpildītājus ar laikrastu palīdzibu. Godīgi būtu bijis atvainoties publiski , bet kur nu..... laikrakstam tad jau nebūs lasītāju.

pirms 7 gadiem, 2012.01.22 12:00

madamLiepkoks

kādreiz bija problēma - nodalīt tos ošus, atvainojiet, bērzus, kas sirdij, no tiem, kas makam... Tagad pat ne savam makam, bet velns sazin kam... Tuvredzība un tukšprātība kā sērga...

pirms 9 gadiem, 2009.10.20 09:13

braucējs

Es arī braucot nodomāju, kāpēc tie bērzi nozāģēti. Tie bija tik skaisti, kad bija tie citi krūmi attīrīti. Bet nu jāpierod pie šāda skata. Lai gan latvietis jau ātri ar visu aprod. Nu labi, ka vismaz īpašnieks tika pie savas malciņas. Gan jau noderēs.

pirms 9 gadiem, 2009.10.19 23:13

yes

Jā,piektdien braucu garām un brīnijos,ka viss pa tīro,kam tas traucēja?

pirms 9 gadiem, 2009.10.19 20:57

Latvenergo līdzvērtīgu cūcību pavasrī sataisīja

pirms 9 gadiem, 2009.10.19 16:18

Nīcas novadā