Skolā veido savu Latvijas rakstu 1

Nīcas vidusskolas foajē ikviens var novērtēt talantīgās skolas dežurantes Līgas Nelsones veikumu – par godu Latvijas 99. dzimšanas dienai tapušo rotājumu tradicionālajā sarkanbalti sarkano krāsu tehnikā. Skolas direktore Lāsma Petermane ir gandarīta, ka skolā strādā šāds radošs darbinieks, kurš savu talantu iegulda savas darbavietas uzpošanā uz visiem svētkiem.

''Mūsu skola atbalsta ne tikai bērnu prasmju un talantu attīstību, bet arī pieaugušie, darbinieki, sevi pilnveido radošajā jomā. L. Nelsone ir fantastisks, unikāls cilvēks, kurš savu talantu nesavtīgi sāka attīstīt un to publiski izpaust, priecējot citu acis, pirms dažiem gadiem,'' darba kolēģi raksturo skolas direktore.

Viss sācies, kad L. Nelsone iesaistījusies pēdējā zvana un izlaiduma noformēšanā L. Petermanes klasei, kurā mācījies ar māksliniecisko talantu apveltītās sievietes bērns. ''Viņai tas padodas un patiešām skaisti. Viņa to dara brīvprātīgi labprātīgi, neprasot par to kādu samaksu, tikai par paldies,'' atklāj L. Petermane. Par skolas svinīgo noformējumu saņemts daudz komplimentu.

Arī Nīcas vidusskolas audzēkņi patriotu nedēļā piestrādā pie skolas gaiteņu un klašu rotāšanas Latvijas dzimšanas dienas tematikā. Nesen skolas muzejā apskatītā rakstaino cimdu izstāde iedvesmojusi sākumskolas klašu bērnus izgatavot dūraiņa šablonu un izkrāsot katram savu kādu Latvijai raksturīgu cimdu rakstu, un izveidot no tiem kopīgu kompozīciju. L. Petermane atceras, ka savulaik ar īstiem vilnas cimdiem un zeķēm izrotātas Ziemassvētku eglītes. ''Tas izskatījās baigi labi un iespaidīgi. Šādi tautiskie varianti vienmēr labi nostrādā,'' pieredzē dalās direktore.

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Arturs

Piedaloties Nīcas vidusskolas 60 gadu jubilejas saietā (pirmais izlaidums) es redzēju arī rotājumu foajē pie sienas.Man tas patika-mākslinieciski skaists. Šai sievietei ir Talants.

pirms 4 gadiem, 2017.11.23 17:11

Nīcā