Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skaistuma kopšana neapsīkst

“Stādām vasaras puķes, laistām,” daudzveidīgajos stādījumos darāmo nosauc Nīcas pagasta dārzniece Inga Šenfelde. Puķu dienās tos skatīt ieradīsies interesenti no visas valsts.

Vasaras puķu stādīšana dārzniecei un viņas palīgiem sagādājot raizes, jo zeme ir ļoti sausa un pirms dēstu ievietošanas kārtīgi jāsalaista. Regulāru laistīšanu prasa arī ziemcietes un dekoratīvie augi. Savukārt par zālāju appļaušanu rūpējoties pagasta padomes Komunālās daļas darbinieki.

I. Šenfelde pastāsta, ka pamatu skaistumam Nīcas centrā ielicis dārznieks Sandijs Timbra. “Man atliek pieregulēt, nedaudz pārveidot, atjaunot,” viņa atzīst. Katru gadu cenšoties no jauna ierīkot pāris dobes, un arī šo darbu šogad bremzējis nepieciešamais ūdens patēriņš.

I. Šenfelde ziemā pati saaudzējot stādiņus, nedaudz iepērkot arī kokaudzētavās. Nesen iestādīta nokarenā eglīte, kuras zari uz stumbra uzpotēti. Iepriekš dekoratīvo augu iegādei izmantota konkursā par sakoptāko pagastu iegūtā dāvanu karte.

Annu dienā – 26. jūlijā – Nīcas pagastā atkal būšot Puķu diena. “Mums jau prieks, ja citiem patīk,” neslēpj dārzniece. Ja viņas darbinieku veikumu apmeklētāji ievēro un paslavē, esot iedvesma strādāt.

Nīcenieki pie I. Šenfeldes nākot pēc profesionāliem padomiem. Viņa padaloties arī ar stādiem no biezāk saaugušajiem. Dažkārt daudzdzīvokļu māju iemītnieki aicinot dārznieci palīdzēt augus dobēs iestādīt pēc pareiziem principiem. “Jāprot salikt, lai katrs augs būtu redzams,” viņa norāda.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā